Matka urobila veľmi ťažké rozhodnutie. Počas zákroku sa však stala strašná chyba…

Matka urobila veľmi ťažké rozhodnutie. Počas zákroku sa však stala strašná chyba…

18 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Ťažké rozhodnutie

Žena, ktorá chcela zostať v anonymite, čakala dvojičky. Počas rutinnej prehliadky sa zistilo, že jedno z detí má vrodenú srdcovú chybu. Lekári jej povedali, že ak dieťa prežije, bude potrebovať sériu operácií. Nehovoriac o tom, že život zdravého dvojčaťa by mohol byť ohrozený. Tehotná žena mala pred sebou ťažké rozhodnutie, ale poslúchla radu lekára a rozhodla sa pre potrat chorého dieťaťa.

Pred zákrokom sa vykonali podrobné testy. Séria ultrazvukových snímok mapovala bruško matky. Matka s veľkou bolesťou v srdci pristúpila k zákroku. Očakávala, že príde o dieťa, ale aby zabezpečila zdravý vývoj toho druhého. Urobila však osudovú chybu. Lekári podali smrteľný liek zdravému dieťaťu. Hneď ako sa to zistilo, bol okamžite vykonaný cisársky rez.

Nanešťastie vyhasol život nesprávneho dieťaťa. Lekári bojovali o dieťa tri hodiny. Bohužiaľ, počas cisárskeho rezu zomrelo aj dieťa s vrodenou srdcovou chybou. Nemocnica nevie vysvetliť, ako mohlo dôjsť k takejto chybe. Hovorca nemocnice sa za incident ospravedlnil a ubezpečil, že sa začalo vyšetrovanie.

Naša nemocnica potvrdila znepokojujúci klinický incident. Je to strašná tragédia a členovia veľmi ľutujú pacienta a jeho rodinu za stratu, ktorú utrpeli.

Matka je rozrušená:

DO NEMOCNICE SOM IŠLA S DVOMA DEŤMI, ALE TERAZ NEMÁM ŽIADNE. SAMOTNÁ MYŠLIENKA NA ODSTRÁNENIE CHORÉHO DIEŤAŤA BOLA NEPREDSTAVITEĽNOU BOLESŤOU A TERAZ ZOMREL MÔJ DRUHÝ CHLAPČEK…

Podobné prípady sa môžu stať, ale žiadne právne dôsledky nemôžu zmierniť bolesť matky alebo zvrátiť to, čo sa stalo…