„Môj manžel hovorí, že žijem ako chudobný človek a hanbí sa za mňa“…

„Môj manžel hovorí, že žijem ako chudobný človek a hanbí sa za mňa“…

30 januára, 2023 0 Od Redakcia

Žena požiadala o radu na sociálnych sieťach po tom, čo sa jej manžel sťažoval, že jej šetrné návyky sú „trápne“ a nariadil jej, aby zmenila svoj spôsob života. Vo vzťahoch je bežné hádať sa, žiadni dvaja ľudia sa stále vo všetkom nezhodnú. V skutočnosti môže byť život týmto spôsobom celkom nudný. Ale je bežné mať spoločný prístup k životu a dohodnúť sa na mnohých dôležitých otázkach.

Jednej žene bolo povedané, že by mala opustiť svojho manžela po tom, čo sa podelili o nedávny spor o peniaze, čo je pre mnohé páry pálčivá otázka.

Žena prezradila, že jej partner „veľmi dbá na svoj verejný obraz“. Vysvetlila: „Sme stredná trieda, ale on rád ukazuje, aký je bohatý. Problém je, že žijeme v komunite, ktorá je plná skutočne bohatých ľudí, takže cíti potrebu kupovať príliš drahé grily a nábytok, s ktorými sa môže predvádzať.

„Tiež nenávidí moje „zvyky chudobných ľudí“. Nepovažujem ich za zvyky chudobných ľudí, pretože v skutočnosti pochádzam z bohatšej rodiny ako on a moja rodina a priatelia to robia tiež. Všetko svoje oblečenie vešiam, aby sa vysušilo na vzduchu, pretože mám alergiu. Rada si vymieňam olej na aute sama, pretože môžem nechať starý olej dlhšie odkvapkávať. Rada sadím cibuľku. Na párty priateľov si občas oblečiem tie isté šaty, pretože bežne nenosím šaty, takže mi stačí tucet.

Ale jej manžel „absolútne nenávidí všetky tieto zvyky, pretože si myslí, že sú to zvyky chudobných ľudí.“

Žena dodala: „Veľmi sme sa pohádali keď som si vešala plachty a oblečenie vonku. Požadoval, aby som to už nikdy nerobila, pretože je to trápne. Povedala som mu, že ak bude prať prádlo on, môže si to robiť ako chce. Súhlasil, potom vypral dvakrát a potom mi povedal, že si zaplatíme služby práčovne, lebo on to už nebude nikdy robiť.

Povedala som mu, že si to bude platiť z „jeho peňazí, ktoré má na zábavu“. Nahneval sa a povedal mi, že by to malo ísť zo spoločného účtu, pretože je to pre všetkých. Povedala som dobre, že si môže prať svoje veci v práčovni a platiť si to zo svojho účtu a ja budem prať a vešať bielizeň vonku ako doteraz. Potom na mňa kričal, že som ho zahanbila pred susedmi.

Je pochopiteľné, že na ľudí jej manžel nezapôsobil a myslia si, že pár by sa mal rozviesť.

Jedna osoba napísala: „Váš manžel znie ako ten najnáročnejší a najsebeckejší muž…len preto, že máte peniaze, neznamená, že by ste ich mali všetky minúť. Pokračujte v tom, čo robíte a neutrácajte ani za práčovňu.“