Musela nechať svoju 3-ročnú dcéru v sirotinci, potom prišiel zvrat udalostí…

Musela nechať svoju 3-ročnú dcéru v sirotinci, potom prišiel zvrat udalostí…

14 apríla, 2024 0 Od Redakcia

Nguyen Thi Dep, žena z Vietnamu, je skutočne silná osobnosť s ťažkým osudom. Kvôli konfliktu vo Vietname bola odlúčená od svojej trojročnej dcéry. Desaťročia sa trápila, ale jedného dňa sa jej príbeh zmenil k lepšiemu.

Jej rodina závisela na žene

V 70. rokoch 20. storočia to mala Thi Dep veľmi ťažké. Vo svojich 20 rokoch bola jedinou živiteľkou rodiny a jej chorý otec a štyri sestry boli odkázaní na Thi Dep. Preto musela mladá žena urobiť všetko, čo bolo v jej silách, aby podporila všetkých vrátane seba. Dostala prácu telefonistky na základni americkej armády v Južnom Vietname.

Táto žena bola vo svojej práci veľmi dobrá a nakoniec v nej našla aj lásku. Zamilovala sa do seržanta americkej armády Joea O’Neala.

Čoskoro otehotnela

V krátkom čase sa Thi Dep dostal do iného stavu. Osud však mladému páru neprial, pretože Joe musel opustiť krajinu, keď bola jeho priateľka iba v druhom mesiaci tehotenstva. Všetky americké jednotky museli opustiť Vietnam.

Bolestivé rozhodnutie

V dôsledku tohto vývoja bola Thi Dep nútená postarať sa o seba a dieťa, kým jej malá dcéra Phuong Mai nedovŕšila 3 roky. V apríli 1975, keď mala Mai tri roky, Thi Dep nechala svoju dcéru v sirotinci zo strachu o jej bezpečnosť. Toto bolestivé rozhodnutie urobila tesne pred pádom Saigonu do rúk komunistov.

Keď americkí vojaci po 20 rokoch konfliktu opustili Vietnam, tisíce Juhovietnamčanov, ktorí bojovali po ich boku alebo sa akýmkoľvek spôsobom postavili proti Severu, boli vystrašení z toho, čo ich čaká.

Tisíce detí boli adoptované

Viac ako 3 000 detí bolo odvezených do zahraničia na adopciu. Mai bola jednou z nich. Žiaľ, Thi Dep nevedela, že jej malá dcérka je jedným z adoptovaných detí. Keď sa teda na druhý deň vrátila do sirotinca, kde ju nechala, dievčatko už bolo poslané do USA, aby začalo nový život so svojimi adoptívnymi rodičmi v Bridgewateri v Massachusetts.

Trvalo to 40 rokov

Mai, ktorá dostala meno Leigh Smallová, nemala viac ako 40 rokov kontakt so svojou biologickou rodinou. Vďaka moderným technológiám a testom DNA sa to však v roku 2019 zmenilo. Leigh, ktorá niekoľko rokov hľadala svoju biologickú matku, sa vďaka internetu opäť stretla so svojou sestrou.

Do 24 hodín telefonovala so svojou biologickou mamou. Pre oboch to bol jeden z najemotívnejších momentov v ich živote. Čoskoro sa obe ženy mohli stretnúť tvárou v tvár. Teraz môžu dohnať stratený čas.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj s ostatnými.