Muž, pracuje 13 hodín denne, v horúčave či mraze. Keď príde domov, povie: „Čo môžem urobiť, aby som ti pomohol?“

Muž, pracuje 13 hodín denne, v horúčave či mraze. Keď príde domov, povie: „Čo môžem urobiť, aby som ti pomohol?“

17 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Otec sa po práci stará o domácnosť a deti, aby si jeho žena mohla oddýchnuť. „Čo môžem urobiť, aby som ti pomohol?“ Je to veta, ktorú z jeho úst počúvam takmer denne. Tento muž nie je jednorožec, naozaj existuje!

Keď varím, umýva riad a upratuje dvor, pretože vie, že to neznášam. Pracuje viac ako 60 hodín týždenne, ale keď otvorí dvere, beží ma pobozkať, hrá sa s deťmi a pýta sa: „Čo môžem urobiť, aby som ti pomohol?“.

V noci je ochotný vstať, aby nakŕmil a pohojdal naše dieťa, okúpal a uložil naše staršie deti do postele a potom trávil čas so mnou bez toho, aby sa sťažoval na únavu.

Je pilierom nášho domova, poskytuje nám všetko, čo potrebujeme, miluje nás a chráni. Som veľmi šťastná, že som sa vydala za tohto muža.

Muž, ktorý uznáva tvrdú prácu, ktorú každý deň vkladám do nášho domova pri výchove našich troch detí. Všetko je rozdelené na stred a učí aj našich synov, ako sa má správny manžel a otec správať k manželke a deťom.

Trhá mi srdce zakaždým, keď počujem, ako iné ženy chvália môjho manžela alebo ho označujú za výnimku. Môj manžel by nemal byť výnimkou, ale pravidlom.

A ak sa váš manžel nezapodieva výchovou detí, domácimi prácami či účtami, ak vás zanedbáva a správa sa k vám, akoby ste všetko museli robiť sama, musíte ho presvedčiť, aby sa zmenil!

Manželstvo je práca pre dvoch, nie len pre jedného! S manželom sa o seba staráme, vieme aké kompromisy urobíme a o všetko sa delíme. Preto sme obaja veľmi šťastní.

Zdieľajte tento krásny príspevok aj so svojimi priateľmi.