Muž trpiaci Alzheimerovou chorobou prestal rozprávať, keď sa však k nemu priblíži pes jeho dcéry, stane sa niečo úžasné!

Muž trpiaci Alzheimerovou chorobou prestal rozprávať, keď sa však k nemu priblíži pes jeho dcéry, stane sa niečo úžasné!

7 februára, 2024 0 Od Redakcia

Muž trpí Alzheimerovou chorobou a nemôže hovoriť. Len sa pozrite, čo sa stane, keď sa k nemu priblíži jeho pes.

Alzheimerova choroba je desivejšia forma demencie, ktorá je nevyliečiteľná a progresívna a zvyčajne vedie k smrti pacienta. O ničivých príznakoch vedia najviac samotní pacienti a ich rodiny. Ako Lisa Abeytasová, ktorej otec trpí Alzheimerovou chorobou. Žiaľ, v dôsledku postupujúcej choroby sa muž prestal rozprávať so svojou rodinou.

 

 

Lisa sa rozhodla dopriať matke trochu odpočinku, a preto vzala otca na niekoľko hodín k sebe domov. Potom sa k mužovi priblížil pes Roscoe. Hoci tento muž už nejaký čas nemohol kvôli chorobe hovoriť so svojou rodinou, hneď ako sa k nemu Roscoe priblížil, stalo sa niečo krásne. Starý muž uvidel svojho psa a začal sa s ním rozprávať! Lisa vedela, že tento krásny a dojímavý okamih musí zaznamenať.

 

Lisa nečakala, že video bude na internete také populárne. Odkedy ho zverejnila, dostala aj veľa správ od ľudí z celého sveta, ktorých toto krásne video inšpirovalo.

Pozrite sa na tento čarovný okamih na vlastné oči:

💗