Muža zamrazilo, keď našiel svoju fotku na internete v súvislosti s únosom. O 30 rokov neskôr vyriešil svoj vlastný prípad!

Muža zamrazilo, keď našiel svoju fotku na internete v súvislosti s únosom. O 30 rokov neskôr vyriešil svoj vlastný prípad!

20 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Mali ste niekedy pocit, že ste bez koreňov? Ako keby nepatríte tam, kde ste alebo akoby na ničom v om vašom živote skutočne nezáležalo? Tento pocit zvyčajne rýchlo prejde. Ale pre tých, ktorí sa toho pocitu nevedia zbaviť, je za tým niekedy vážny dôvod. A tak to bolo aj v prípade Američana Steva Cartera. Jedného večera, keď surfoval po internete, našiel svoju fotku v kontexte, z ktorého ho úplne zamrazilo.

Steve Carter z Philadelphie v Pensylvánii vyrastal so svojou mamou a otcom na východnom pobreží Spojených štátov v New Jersey. Keď Steve vyrastal, cítil, že v jeho živote niečo chýba, ale nedokázal presne určiť, čo to je. Vedel, že ho vychovávajú adoptívni rodičia a mal šťastné detstvo – no niektoré veci ho nenechali na pokoji.

Napríklad Steve nemal takmer žiadne spomienky z čias, keď bol ešte malý chlapec. Bolo mu povedané, že bol adoptovaný, keď mal 4 roky, zo sirotinca v Honolulu na Havaji. Ale ako vyrastal, Steve si všimol niekoľko vecí, ktoré ho prinútili spochybňovať jeho pôvod. Napríklad nemal rodný list a netušil, kto sú jeho rodní rodičia.

Keď mal Steve 35 rokov, otázky o jeho minulosti ho hlodali viac ako kedykoľvek predtým. Vtedy narazil na prípad Carliny Whiteovej. V dospelosti bola Carlina ženou, ktorá zistila, že jej adopcia nie je legálna. V skutočnosti bola ako dieťa unesená z Harlemského nemocničného centra v New Yorku v roku 1987.

Znovu sa stretli po 23 rokoch

Mala 19 dní, keď ju rodičia priviezli do nemocnice. Carlina mala horúčku a potrebovala nejakú starostlivosť, ale žena oblečená ako zdravotná sestra videla príležitosť a ukradla dieťa. Prípad zostal dlhé roky nevyriešený a samotnej Carline sa napokon podarilo vyriešiť svoj prípad únosu. Našťastie sa 23 rokov po traumatickej udalosti opäť stretla so svojimi biologickými rodičmi.

Keď Carter čítal o Carlinom príbehu, okamžite šiel na internet. Najprv išiel na missingkids.com a vtedy uvidel obrázok, z ktorého sa mu zauzlil žalúdok. Na fotke s vekom z prípadu únosu na Havaji Steve jasne videl chlapca, ktorý vyzeral ako on. Z obrazu sa Stevovi rozbehli zimomriavky po celom tele. Vedel, že na obrázku je on.

Potom zavolal na policajné oddelenie v Honolulu.

„Dal som im vedieť svoje informácie a oni s tým bežali,“ povedal Carter. „Boli to oni, ktorí robili všetku prácu v teréne.“ Ukázalo sa, že Steve bol na zozname nezvestných detí. Steve bol unesený ako dieťa, jeho rodné meno bolo Marx Panama Moriarty Barnes. Zrejme Stevova matka jedného dňa zobrala svojho chlapca na prechádzku, no už sa nevrátila. Jeho biologický otec a sestra sa však nikdy nevzdali nádeje, že ho jedného dňa nájdu.

Po vykonaní testu DNA sa Stevovi podarilo vypátrať jeho biologického otca Marka Barnesa. Žil v Kalifornii a Steve Carter tiež zistil, že má nevlastnú sestru z matkinej strany.

Z toho mi nabehla husia koža. Každý deň sú deti unesené po celom svete a keď vyrastú, už si to nepamätajú.

Zdieľajte tento príbeh a dávajte pozor na svoje deti a vnúčatá.