Myslela si, že je neplodná. Čo sa však stalo potom, bolo prekvapením aj pre jej manžela!

Myslela si, že je neplodná. Čo sa však stalo potom, bolo prekvapením aj pre jej manžela!

24 apríla, 2022 0 Od Redakcia

23-ročná Hannah Mertonová a jej 24-ročný manžel Jacob sa obávali, že je neplodná a tak brala lieky na stimuláciu ovulácie, čo sa skončilo tým, že otehotnela s piatimi deťmi.  Neuveriteľné – otehotnela s piatimi deťmi, pričom deti Philomena, Evangeline, Meredith, Gideon a Elliot sa narodili predčasne už v 25. týždni.

Mamička Hannah z Akronu v Ohiu povedala: „Mať veľa detí je strašidelné a bláznivé, ale je to taká zábava. „Mám plné ruky práce, to je pravda. Ale moje srdce je ešte plnšie, nechcela by som, aby to bolo inak.

„Trpela som neplodnosťou, takže som brala lieky na podporu ovulácie a fungovalo to lepšie, ako sme očakávali. „Vtedy nám povedali, že mám 1 % šancu na trojčatá – nikto sa nezmienil o šanci na štyri, nieto ešte na päť detí, pretože bola taká nízka. „Keď som sa dozvedela, že ich je päť, bola som v úplnom šoku a prežívala som všetky možné emócie.

„Keď som ich videla na jednotke intenzívnej starostlivosti, bola to láska na prvý pohľad, ale nedokázala som ich tu nechať, takže keď som ich konečne všetky priniesla domov, bol to úžasný pocit. Bábätka mali ťažký začiatok, pretože sa narodili predčasne a boli veľmi maličké.

Žiaľ, Meredith zomrela vo veku troch dní po smrteľnom krvácaní do mozgu. Trvalo rok, kým sa jej štyria súrodenci opäť stretli.

Gideon bol po kolapse pľúc hospitalizovaný v nemocnici, ale teraz sa mu doma darí. Nedávno oslávili svoje druhé narodeniny a napriek tomu, že starostlivosť o štyri malé deti je plná práce, mama Hannah povedala, že „by to nemenila za nič na svete“. Dodala: „Starostlivosť o štyri deti je náročná, neustále upratujem a je to chaotické, bláznivé a hlučné. „Ľudia vždy komentujú, že „mám plné ruky práce“ a ja ozaj mám a určite sú chvíle, keď si myslím „ako to preboha zvládnem?“.

„Ale je to také uspokojujúce a zábavné, že by som si to ani inak neželala.“

Hannah a Jacob, finančný poradca, sa začali snažiť otehotnieť pred tromi rokmi, ale keď sa to nedarilo, Hannah začala užívať lieky na podporu ovulácie. V októbri 2019 bol tehotenský test pozitívny  a neskôr lekári potvrdili, že Hannah čaká nie jedno, ale PÄŤ detí. Hannah povedala: „Bolo to veľmi šokujúce, keď som zistila, že mám päť detí.

„Myslela som si, že trpím neplodnosťou!

„Povedali nám, že šanca na trojčatá je 1 % a mysleli sme si, že čokoľvek viac je prakticky nemožné.“ Hannah bola len v piatom týždni tehotenstva, keď mohla prvýkrát vidieť svojich päť detí na ultrazvuku.  Len v 25. týždni tehotenstva ju 5. marca, len dva týždne pred dovŕšením 21. narodenín, urýchlene previezli do nemocnice.

Päť detí sa narodilo cisárskym rezom o 15 týždňov skôr, keď sa lekári začali obávať o ich zdravie.

Deti boli také maličké, každé z nich vážilo menej ako 2 kg a Hannah povedala, že by sa jej zmestili do dlane. Bábätká museli okamžite napojiť na nekonečné množstvo prístrojov a káblov, aby ich udržali pri živote.
Hannah povedala: „Keď som ich prvýkrát uvidela, bola som šokovaná, vydesená a nadšená zároveň.

„Bola to láska na prvý pohľad, ale zároveň strašidelné vidieť ich napojené na toľko rôznych hadičiek, monitorov a drôtov.“

Tragédiou je, že rodičia sa museli rozlúčiť s jednou zo svojich dcér, Meredith, vo veku len troch dní po smrteľnom krvácaní do mozgu, ku ktorému pravdepodobne došlo počas jej pôrodu. Zvyšné štyri maličké deti – Philomena, Evangeline, Gideon a Elliot, museli stráviť rôzne dlhý čas na jednotke intenzívnej starostlivosti, pretože boli príliš malé a slabé na to, aby mohli ísť domov.

Hannah a Jacob navštevovali detičky v nemocnici každý deň, keď bojovali o život. Gideon utrpel kolaps pľúc a strávil dlhý čas na ventilátore.

V piatich mesiacoch sa Philomena, Evangeline a Elliot dostali domov, ale Gideon zostal v nemocnici. Nemohol sa poriadne stretnúť so svojimi súrodencami až do jedného roka, keď konečne zosilnel natoľko, že mohol ísť domov, hoci zostal na ventilátore. Dňa 25. marca 2021 sa Gideon konečne stretol so svojimi súrodencami doma.

Hannah povedala: „Bolo to prvýkrát, čo každý z nich nebol napojený na monitory. „To, že sme zrazu nemohli vidieť ich srdcovú frekvenciu a hladinu kyslíka, bolo znervozňujúce, ale aj vzrušujúce. „Bolo to prvýkrát, čo sme sa o nich riadne starali my.“ Odkedy sa všetky štyri deti vrátili domov, Hannah a Jacob objavili realitu starostlivosti o štyri detičky naraz.

O to väčšou výzvou bola pandémia, kvôli ktorej mali menej podpory, akoby mali. Gideon má stále problémy s dýchaním a tracheostómiu a Evangeline má detskú mozgovú obrnu. Mladí rodičia však túto výzvu prijali s nadhľadom a hovoria, že tento chaos prijímajú. Hannah vysvetlila: „Každý deň je to ako v blázinci – bláznivé, chaotické a hlučné. Je tu veľký neporiadok, bez prestávky upratujem dom. Upratujem jeden neporiadok, potom sa otočím a hneď za mnou sa objaví ďalší.

Ale mám to tak rada, aj ja som vyrastala vo veľkej rodine, bola som jedna z ôsmich detí.“ Dve dievčatá, Evangeline a Philomena, sa delia o jednu spálňu, zatiaľ čo chlapci, Elliot a Gideon, zdieľajú druhú. Rodičia si udržiavajú organizáciu vďaka prísnemu domácemu rozvrhu – spánok, čas na jedlo a kúpanie sa konajú každý deň v rovnakom čase.

Elliot a Philomena sa už postavili na nohy a naučili sa chodiť a liezť a tak je práca rodičov oveľa chaotickejšia. Ale napriek chaotickému životu, Hannah hovorí, že by nič nemenila. Spolu s Jacobom vraj dokonca zvažujú, že jedného dňa budú mať ďalšie dieťa. Hannah povedala: „Určite sú každý deň chvíle, keď si hovorím, ako to preboha zvládnem?

„Ale nemám inú možnosť. Veci sa musia urobiť, takže sa do toho pustíme.“

Zdieľajte ich krásny príbeh ako inšpiráciu, že všetko sa dá zvládnuť  :)💕