Narodila sa bez zubov a vlasov, podstúpila 40 operácií, stala sa modelkou a teraz sa vysmieva tým, ktorí sa vysmievali jej…

Narodila sa bez zubov a vlasov, podstúpila 40 operácií, stala sa modelkou a teraz sa vysmieva tým, ktorí sa vysmievali jej…

10 mája, 2022 0 Od Redakcia

Melanie Gaydosová, ktorá sa narodila s vampirizmom, dostáva životné lekcie po tom, čo sa jej podarilo vyniknúť v modelingu a využiť svoju jedinečnosť. V rozhovore pre projekt „The What’s Underneath“ Melanie hovorí o svojich rodinných problémoch, o tom, ako sa k nej ľudia správajú, keď ju vidia po prvýkrát a o štandardoch krásy.

Melanie Gaydosová: Bola terčom posmechu a divných pohľadov

Keďže sa narodila so zriedkavým ochorením, ktoré sa vedecky nazýva „subfibrózna exodermálna dysplázia“ (vampirizmus), v dôsledku čoho Melanie nemá vlasy ani zuby, má nepravidelný rast nechtov, vypuklé lícne kosti, chýbajú jej potné žľazy a má bledú, krehkú pokožku, je terčom mnohých posmeškov a zvláštnych pohľadov.

Odvtedy Melanie účinkovala v mnohých reklamách, foteniach a módnych prehliadkach a zúčastnila sa aj na projekte pre skupinu Rammstein.

Veľa ľudí ma odsudzuje a myslí si, že som strašne divná. Keď idem na fotenie, ostatné modelky z branže sa zvyčajne pýtajú: „Čo je to?“.

Ale boli aj takí, ktorí ju milovali, pretože v roku 2011 sa na ňu usmialo šťastie: Istý fotograf vyhlásil, že je nadšený jej vzhľadom a spôsobom, akým sa správa a vybral si ju za svoju múzu.

Vo svete módy je to pre mňa ťažké, ľudia si myslia, že som premietnutá pre svoju odlišnosť. Moja interakcia s ľuďmi ma znervózňuje, pretože majú tendenciu premietať svoje problémy. Musíte si uvedomiť, že keď vás niekto odsudzuje, je to len odraz jeho vlastných problémov. Narodila som sa s genetickou poruchou, exodermálnou dyspláziou, ktorá postihuje kožnú vrstvu kože – póry, vlasy, zuby a nechty.

Melanie Gaydosová: V mladom veku absolvovala 30-40 operácií

Je to všeobecný termín pre mnoho rôznych stavov. Keď som bola mladšia, podstúpila som 30-40 operácií. Nemala som dobré rodinné prostredie, žila som v alkoholizme a zneužívaní. Moja ektodermálna dysplázia bola určite problémom v mojom živote, ale nebola hlavným problémom: bola to len čerešnička na torte, ktorá všetko zhoršovala.

Môj život nemal zmysel, ale vedela som, že samovražda tiež nemá zmysel

Keď som vyrástla, začala som si myslieť, že sa zabijem. Ale aj keď som vedela, že môj život nemá zmysel, vedela som, že samovražda nemá zmysel. Milujem modeling, je to pre mňa terapeutický proces. Vždy som sa považovala za osobu, ktorá má ďaleko od všetkých štandardov krásy. Nikdy som si nemyslela, že som krásna, ale ani to, že som škaredá.

Pre mňa bola krása vždy skôr pocitom a spôsobom života.

Mám pocit, že som jediný človek, ktorý si tým všetkým prešiel a nikomu neprajem, aby zažil to, čo ja.

Keby som sa narodila s normálnymi ústami a vlasmi, bola by som veľmi nudná.

Myslím si však, že keby som sa narodila s normálnymi ústami a vlasmi, bola by som veľmi nudná. Aj keď som toho veľa prežila, sú to moje skúsenosti a som rada, že som sa dnes dostala až sem.

Zdieľajte jej neuveriteľný príbeh aj so svojimi priateľmi…