Nedávali mu šancu na prežitie, potom sa však stalo niečo, čomu nerozumejú ani lekári…

Nedávali mu šancu na prežitie, potom sa však stalo niečo, čomu nerozumejú ani lekári…

5 marca, 2023 0 Od Redakcia

Príbeh, ktorý sa stal možno nazvať skutočne zázračným. Chelsea Houghová porodila svojho syna Carsona v 36. týždni tehotenstva a zatiaľ čo iné mamičky prežívajú po pôrode najväčšie šťastie svojho života, Chelsea musela urobiť najhoršie rozhodnutie svojho života. Rozhodnutie odpojiť jej novorodeného syna od prístrojov, pretože podľa lekárov nemal šancu na prežitie kvôli mnohým zriedkavým chorobám, ktorými trpel hneď po narodení. Po odpojení však všetci dostali šok; chlapec začal dýchať úplne sám!

Karson trpí zriedkavou chorobou

Tehotenstvo a narodenie dieťaťa sú jedny z najkrajších epizód ľudského života, ale často sa menia na horor. Neuveriteľné utrpenie zažila dvojnásobná mamička Chelsea, ktorá porodila syna Karsona Jaxa, ale hneď po narodení mu diagnostikovali zriedkavé metabolické ochorenie nazývané neketotická hyperglycinémia, navyše mal problémy so srdcom a krvácal do ľavého spánkového laloku. Hneď po narodení ho lekári museli resuscitovať a napojiť na ventilátor, aby mu pomohli dýchať a zabezpečili ďalšie životné funkcie.

Rodičia stoja pred desivým rozhodnutím

Vzhľadom na Karsonov stav lekári rodine odporučili odpojiť dieťa od prístrojov. Chelsea sa nechcela rozlúčiť so svojím krásnym chlapčekom, ale prognózy lekárov boli jednoznačné a tak padlo rozhodnutie odpojiť chlapčeka od prístrojov. Do desiatich minút mal chlapec zomrieť. Rodičia súhlasili a lúčili sa so svojím chlapčekom, keď zrazu došlo k nečakanému zvratu, pre ktorý lekári dodnes nemajú vysvetlenie.

Dýcha sám

Po odpojení ventilátora nedošlo k dýchavičnosti, ktorá by viedla k úmrtiu. Namiesto toho začal chlapec dýchať sám a po chvíli sa mu vyrovnal srdcový rytmus. „Neuveriteľné, lekári dodnes nevedia, ako je to možné!“ Karsonova stará mama Lisa tento zvrat potvrdila. Chlapec ešte nie je víťaz, ale je na ceste k boju s osudom a k víťazstvu. Už od narodenia sa ukázal ako neuveriteľný bojovník. Prvého marca sa mohol vrátiť domov k rodine, čomu by po jeho narodení nikto neveril.