Neuveriteľná fotografia – Ako vyzerá mozog dieťaťa, ktoré nie je vychovávané s láskou!

Neuveriteľná fotografia – Ako vyzerá mozog dieťaťa, ktoré nie je vychovávané s láskou!

21 marca, 2023 0 Od Redakcia

Čo robí láska s ľudským mozgom? A čo je jeho nedostatok? Výskum nám to ukazuje jasne a názorne.

Tieto dva mozgy patria dvom trojročným batoľatám. Ľavá časť mozgu je jednoznačne vyvinutejšia ako pravá. Pravý mozog má tiež veľa „tmavých škvŕn“ v porovnaní s druhým.

Ak obe patria trojročným deťom, prečo sa od seba tak veľmi líšia?

Podľa profesora Allana Scoreho z Kalifornskej univerzity v Los Angeles, ktorý výskum vedie, je hlavným dôvodom rozdielu medzi týmito dvoma mozgami spôsob výchovy a zaobchádzania v rodine. Pretože ľavý mozog patrí dieťaťu vychovávanému v láske, zatiaľ čo pravý mozog patrí dieťaťu zanedbávanému a zneužívanému.

Rozdiely sú pozoruhodné a šokujúce

Zanedbanému mozgu chýbajú niektoré z najzákladnejších oblastí. Tieto nedostatky znemožňujú dieťaťu rozvinúť schopnosti porovnateľné so schopnosťami dieťaťa, ktoré je milované.

„Zo zanedbaného dieťaťa vpravo sa vyvinie dospelý človek, ktorý je menej inteligentný, menej schopný empatie a vcítenia sa, s väčšou pravdepodobnosťou sa stane závislým od drog a s väčšou pravdepodobnosťou sa bude dopúšťať násilnej trestnej činnosti.

U tohto dieťaťa je tiež oveľa vyššia pravdepodobnosť, že bude nezamestnané a že sa u neho vyvinú psychické a iné vážne zdravotné problémy.“

To vysvetľuje, prečo je mozog jedného dieťaťa plne vyvinutý, zatiaľ čo u iného nie.

Prosím, milujte svoje deti…💕

Zdieľajte to aj s ostatnými …