NEUVERITEĽNÉ: Veľká obeta matky, pri ktorej vám vyhŕknu slzy!

NEUVERITEĽNÉ: Veľká obeta matky, pri ktorej vám vyhŕknu slzy!

13 marca, 2023 0 Od Redakcia

Hľadali v ruinách preživších, keď sa im naskytol neuveriteľný pohľad…

11. marca 2011 si Japonsko počítalo rany po ničivom zemetrasení, ktoré otriaslo východnou časťou krajiny. Po skončení ničivého zemetrasenia sa do akcie pustili záchranné tímy, aby z trosiek vyslobodili preživších. Jednému z týchto tímov sa naskytol zvláštny pohľad.

Keď záchranári prišli k ruinám domu mladej ženy, uvideli v troskách jej mŕtve telo. Ale postoj jej tela bol trochu zvláštny. Kľačala, telo mala naklonené dopredu a ruky pod telom, akoby niečo držala. Akoby ju smrť našla práve vtedy, keď si kľakla, aby sa pomodlila.

Nešťastná žena však nemala šťastie. Trosky domu na ňu prudko spadli a rozdrvili jej chrbát a hlavu. Po nadľudskom úsilí sa vedúcemu záchranného tímu podarilo dostať rukou cez úzky otvor v stene k telu ženy. Dúfal, že by mohla byť ešte nažive. Jej chladné a stuhnuté telo mu však pomohlo pochopiť, že žena je už niekoľko hodín mŕtva.

Ale povinnosť ho volala. V ďalšom zničenom dome môžu byť ešte živí ľudia, ktorí čakajú na jeho pomoc. Preto povedal svojim mužom, aby pokračovali a hľadali preživších. On sám však z dôvodov, ktoré nevedel vysvetliť, zostal v dome mŕtvej ženy. Cítil, že je v tom niečo viac. Musel zistiť, čo sa skrýva pod telom tejto ženy.

Vyzbrojený veľkou odvahou a odhodlaním si opäť kľakol a pokúsil sa pretlačiť cez sutiny, aby ju preniesol. Keď sa mu to po veľkom úsilí podarilo, uvidel pod jej telom niečo, čo ho šokovalo. Zdvihol hlavu a zo zvyškov síl, ktoré mu ešte zostali, začal kričať: „Dieťa! Je tu dieťa!“ Členovia jeho tímu sa vrátili a spoločne sa začali snažiť dieťa vyslobodiť. S veľkou opatrnosťou odstránili predmety okolo matky, premiestnili ju a pod jej mŕtvym telom uvideli trojmesačného chlapčeka zabaleného do farebnej deky.

Táto odvážna žena sa obetovala, aby zachránila svojho syna. Keď sa jej dom rúcal, použila svoje telo, aby ochránila svoje dieťa. Chlapček pokojne spal, keď ho zdvihol vedúci tímu. Vedúci záchranného tímu rýchlo odviedol dieťa zabalené do deky do provizórnej kliniky, ktorá bola zriadená neďaleko.

Keď lekár, ktorý dieťa vyšetroval, otvoril jeho prikrývku, našiel v nej mobilný telefón. Na jeho obrazovke bola textová správa: „Ak sa ti podarí prežiť, navždy si zapamätaj, ako veľmi ťa milujem.“ Mobilný telefón v tej chvíli prešiel rukami všetkých na klinike. Všetci si správu prečítali a nikto z nich nedokázal zadržať slzy. Potom sa posilnili obetavosťou tejto matky a pokračovali v úsilí zachrániť ďalších preživších.

„Ak sa ti podarí prežiť, navždy si zapamätaj, ako veľmi ťa milujem.“ To je láska matky k dieťaťu.

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi.