Od zúfalstva k radosti: Pár je po rokoch neplodnosti obdarený zázrakom!

Od zúfalstva k radosti: Pár je po rokoch neplodnosti obdarený zázrakom!

1 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Stephanie Freels sa niekoľko rokov modlila k Bohu z veľmi zvláštneho dôvodu a jediné, čo si priala, bolo, aby poslúchol jej modlitby. Občas mala pochybnosti – 23. decembra 2022 sa však všetko zmenilo. Po rokoch boja s neplodnosťou Stephanie konečne otehotnela. Pozitívna správa však bola len začiatkom neuveriteľne emocionálnej horskej dráhy…

Mať deti a založiť si rodinu mnohí považujú za samozrejmosť. Prirodzene, ľudia chcú odovzdať svoj odkaz ďalej a byť svedkami vyrastania ich potomkov. Bohužiaľ, niektoré páry čelia trápeniu, že zostávajú bezdetné, napriek ich silnej túžbe stať sa rodičmi. Emocionálnu daň z opakovaného sklamania je ťažké pochopiť, čo môžu skutočne pochopiť len tí, ktorí to zažili. Keď už človek má deti, perspektíva sa môže líšiť – neschopnosť mať biologické deti sa nezdá ako koniec sveta. Ale samozrejme, je ľahké povedať, keď už máte vlastné deti.

Stephanie (27) a Graham Freels (29) nepochybne zápasili s týmito emóciami dlhé roky. Napriek relatívne nízkemu veku sa pár z Washingtonu pokúšal o potomka už niekoľko rokov. Žiaľ, ich pokusy boli neúspešné – zakaždým, keď tehotenský test vyšiel negatívne, ich srdce sa zlomilo nanovo. Pár, ktorý sa zosobášil v roku 2017, čelil aj náročným prekážkam. Krátko po svadbe Stephanie a Grahama bola Stephanie hospitalizovaná kvôli diagnóze cysty hypofýzy, ktorá spôsobila hormonálnu nerovnováhu a silné bolesti hlavy. Hoci cysta bola odstránená, stále to ovplyvnilo ich pokusy o počatie.

Po rokoch sklamaní a pochybností sa Stephanie obrátila k svojmu najväčšiemu zdroju útechy, k Pánovi. „Roky sme sa modlili, aby nám Boh požehnal deti a teraz sa to konečne naplnilo! Vždy som chcela veľkú rodinu, ale nikdy som si nedokázala predstaviť, že sa to stane naraz,“ uviedla vo vyhlásení podľa St. Joseph’s. Deň pred Štedrým večerom sa konečne dozvedeli, že Stephanie je tehotná. Po indukcii ovulácie a viacerých kolách vnútromaternicovej inseminácie nakoniec test ukázal pozitívny výsledok. Uvedomenie si, že sa čoskoro stanú prvorodičmi, bolo prirodzene šokujúce.

„Bolo to pre nás celkom neuveriteľné ráno,“ povedala Stephanie. Potom Stephanie podstúpila niekoľko nemocničných testov, no jedna vec vynikla. Hormonálne testy naznačili možnosť viac ako jedného bábätka. V januári 2023 ich prvý ultrazvuk potvrdil prítomnosť ďalších prekvapení. V Stephaninom bruchu nebolo len jedno bábätko – bolo ich päť. Stephanie a Graham čakali pätorčatá.

„Bol to jeden z najbláznivejších momentov nášho života,“ povedala Stephanie a pokračovala: „Boli sme takí nadšení a sebavedomí, že Boh nám zámerne zveril týchto päť vzácnych detí. Vedeli sme však aj to, že nosenie pätorčiat má vážne riziká.“  Prijatie správy o päťčatách bolo pre mladý pár nepochybne šokujúce – no čakalo ich ešte viac výziev a skúšok. Nosiť toľko detí je pre matku mimoriadne zaťažujúce. Existuje vysoké riziko komplikácií a na ceste k pôrodu sa môže stať veľa.

Stephanie si rýchlo uvedomila, že potrebuje lekára, ktorému môže dôverovať, a začala hľadať na internete vhodnú možnosť. „Hneď potom, čo sme sa dozvedeli, že čakáme päťčatá, som skočila na YouTube a začala som robiť prieskum, aby som našla správneho lekára a nemocnicu, ktorá by porodila naše deti,“ povedala. Stephanie a jej manžel sa čoskoro dopočuli o doktorovi Johnovi Elliottovi, renomovanom perinatológovi so sídlom vo Phoenixe, ktorý sa špecializuje na viacpočetné tehotenstvá vyššieho rádu.

V tom čase manželia práve podpísali nájomnú zmluvu na nový byt v štáte Washington. „Zavolala som prenajímateľovi a povedala som: „Myslím, že budeme mať veľa detí a nemyslím si, že tento byt nám už bude stačiť,“ spomínala Stephanie. Čoskoro po tom, čo sa dozvedeli o tehotenstve, urobili Freelovci odvážne rozhodnutie presťahovať sa zo štátu Washington do Phoenixu, aby boli blízko lekárskemu tímu v nemocnici Dignity Health St. Joseph’s Hospital and Medical Center.

Našťastie si Graham mohol nechať prácu na plný úväzok a prácu z Phoenixu, zatiaľ čo Stephanie sa plne sústredila na zvládnutie svojho päťročného tehotenstva. Stephanie pôvodne plánovala nosiť deti do 34. týždňa, ale ukázalo sa, že sa to ľahšie povie, ako urobí. Okrem toho Stephanie trpela hyperemesis gravidarum, závažnou formou nevoľnosti a zvracania počas tehotenstva, podľa National Institutes of Health.

Potom, v 27. týždni, sa stalo niečo, čoho sa Stephanie obávala. Zrazu pocítila intenzívnu bolesť brucha a uvedomila si vážnosť situácie. Začiatkom júna bola prijatá do nemocnice s veľkými bolesťami a jej telo bolo opuchnuté. Lekári ju dôkladne vyšetrili a zistili, že Stephanie je otvorená na šesť centimetrov. Situácia si vyžiadala núdzový cisársky rez – nebolo času nazvyš. Podľa nemocnice mali uprostred noci asi hodinu na prípravu na pôrod.

„Na pôrodnej sále bolo viac ako 20 ľudí, pretože každé dieťa má svoj vlastný tím zdravotných sestier, respiračných terapeutov a lekárov, ktorí mu pomáhajú pri prechode po pôrode,“ povedal Hassler. „A potom mala Stephanie svoj vlastný tím aj na pôrodníckej strane, aby zabezpečila, že bude v bezpečí aj počas pôrodu.“

Ráno 4. júna sa narodili Adelyn, Eliana, Linnea, Fisher a Harper Freels – spoločne známi ako „Freels Five“. Keďže deti sa narodili o 13 týždňov skôr, vážili veľmi málo. Všetky malé zázraky potrebovali pomoc, aby prežili. Adelyn, Eliana, Linnea, Fisher a Harper mali každý svoj vlastný tím neonatológov, zdravotných sestier a respiračných terapeutov. Krehké bábätká strávili značné obdobie na novorodeneckom oddelení, no našťastie žiadne z nich nezaznamenalo vážnejšie komplikácie z predčasného pôrodu.

Stephanie a Graham boli svedkami toho, ako ich malí miláčikovia napredovali za pokrokom, a to najmä vďaka profesionálnej pomoci od St. Joseph’s a ich svetovo uznávanej NICU. „Ako sa očakávalo, na začiatku potrebovali nejakú respiračnú podporu,“ povedala pre Good Morning America Andrea Hassler, riaditeľka ošetrovateľstva v St. Joseph. „A potom to bolo naozaj zameranie sa na to, aby tieto deti vyrástli mimo maminho lona na zdravé deti, ktoré dnes vidíte.“

Po 76 dňoch bola minulý týždeň prepustená posledná päťka zo St. Joseph’s NICU a „Freels Five“ sú teraz šťastne pod jednou strechou doma so svojimi rodičmi vo Phoenixe. Aký úžasný príbeh! Vo svete, kde je často veľa negativity a smutných správ, skutočne potrebujeme takéto príbehy, ktoré nám prinášajú nádej.

Gratulujeme Stephanie a Grahamovi a prajeme veľa šťastia v budúcnosti s vašimi krásnymi zázračnými bábätkami!