Otec mal kašeľ, bolesť hlavy a upchatý nos. Keď sa o niekoľko týždňov neskôr dostal do nemocnice, jeho život sa navždy zmenil!

Otec mal kašeľ, bolesť hlavy a upchatý nos. Keď sa o niekoľko týždňov neskôr dostal do nemocnice, jeho život sa navždy zmenil!

16 augusta, 2023 0 Od Redakcia

Keď Shawn Borrough začal silno kašľať, príliš nad tým neuvažoval a veril, že má prinajhoršom chrípku. Vtedy ešte netušil, že táto „chrípka“ zmení celý jeho život.  Hrdý otec 4 detí nevenoval svojim príznakom – kašľu, bolesti hlavy, upchatiu nosa – veľkú pozornosť a jeho manželka si myslela, že ide určite o chrípku. Ani jednému z nich nenapadlo, že sa deje niečo vážnejšie.

Jeho stav sa zhoršoval, ale Shawn jednoznačne odmietal navštíviť lekára a naďalej pracoval 12 hodín denne, aby uživil svoju rodinu.

Všetko bolo v poriadku, bez známok ohrozenia života, až do Silvestra, keď došlo k tragédii. Shawn mal problémy s dýchaním a bol prevezený na pohotovosť, kde ho okamžite ošetrili. Ukázalo sa, že jeho príznaky neboli spôsobené chrípkou, ale ťažkým zápalom pľúc.

V tom čase už jeho obličky nefungovali správne a počet bielych krviniek bol zvýšený.

Lekári boli našťastie presvedčení a ubezpečili rodinu, že liečba vráti Shawna do normálu bez akéhokoľvek rizika, ale aj tak musel byť na istý čas napojený na ventilátor a hospitalizovaný na dlhšie pozorovanie. Jennifer, Shawnova manželka, potom všetkých upozornila na nebezpečenstvo ignorovania príznakov a na potrebu ísť na lekársku prehliadku, aj keď ste si stopercentne istí, že máte chrípku.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!