Ovdovel a zostal sám s dvoma deťmi. Stretol inú ženu, ale na to, čo urobila ona, nie je slov…

Ovdovel a zostal sám s dvoma deťmi. Stretol inú ženu, ale na to, čo urobila ona, nie je slov…

2 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Moja manželka zomrela pred 11 rokmi po dlhom a ťažkom boji s rakovinou. Bola pre mňa všetkým. Jej smrť ma veľmi poznačila a ani dnes by som nepovedal, že som sa s tým vyrovnal. Mali sme spolu dvoch synov, ktorí mali v čase jej odchodu len 12 a 13 rokov.

O niekoľko rokov neskôr som stretol úžasnú ženu alebo som si to aspoň myslel, ktorá pracovala v kaviarni, ktorú som navštevoval.

Mala zmysel pre humor, bola starostlivá a otvorená ako človek a moji synovia si ju okamžite obľúbili. Pamätám si, ako som si myslel, aké mám šťastie, že som stretol takého človeka a každý deň som sa prežehnával, že mi Boh dal taký dar a poslal mi ju.

Okrem toho, že bola výborná ako človek, bola úžasná a odvážna v posteli, čo sa mi veľmi páčilo. Časom som zistil, že aj keď sme mali všetko, nikdy nebola s ničím spokojná.

Čas plynul a ona bola čoraz viac tajnostkárska, sebecká, zlomyseľná a bezdôvodne vyvolávala hádky. Neustále sa hádala, dokonca bola agresívna a ja som sa dostal do bodu, keď som nechcel ísť domov.

O rok neskôr, keď už situácia dosiahla bod zlomu, som ju požiadal, aby sa so mnou rozišla a odišla z domu, ale ona požiadala o druhú šancu, ktorú som jej dal. To bola moja najväčšia chyba.

Každý deň bol nočnou morou. Nemohol som ju vystáť. Ľutoval som, že som súhlasil, aby zostala a hľadal som spôsob, ako jej opäť povedať, aby sme sa tentoraz rozišli nadobro.

O niekoľko dní neskôr havarovala s autom a trochu si poranila nohy, takže istý čas nemohla pracovať. V čase, keď jej poisťovňa schválila výšku odškodného a keďže bola na mizine, požiadala ma, aby som jej dal svoju kreditnú kartu, aby si mohla kúpiť nejaké veci, ktoré potrebovala z internetu.

Ja hlupák som to urobil. Kým som prišiel z práce domov, naúčtovala mi 3 000 eur, doslova „zdvihla“ môj dom do vzduchu a zmizla aj s mojou kartou.

Okamžite som zavolal do banky a zablokoval ju, ale škoda bola spôsobená. Nielenže odniesla z domu všetko, čo som mal aj nemal, nábytok, spotrebiče, počítač, fotoaparát, kameru, ukryté peniaze, ale pri odchode napáchala veľa škody.

Zvalila vianočný stromček a rozbil všetky jeho ozdoby, vylomila všetky kľučky na dverách a skrinkách a rozbila okná dvoch francúzskych dverí. Moja chyba.

Mal som ju poslať preč, pretože som videl, ako sa zmenila na úplne inú osobu. Stiahla mi z kreditnej karty 3 000 eur a spôsobila na dome škodu ďalších 3 000 eur, teda spolu 6 000. Niekedy si hovorím, že chvalabohu, že som ja a moje deti boli ušetrení a nič horšie sa nestalo.

Ako môžem po tom, čo sa mi stalo, opäť dôverovať inej žene?