Po 9 rokoch manželstva si konečne rozbalili svadobný dar so zvláštnym odkazom..

Po 9 rokoch manželstva si konečne rozbalili svadobný dar so zvláštnym odkazom..

15 októbra, 2023 0 Od Redakcia

Je bežným zvykom prekvapiť novomanželov po svadbe darčekom. Je dobré darovať niečo, o čom viete, že pár bude používať po zvyšok spoločného života. Kathy a Brandon Gunnovci sú manželmi už 9 rokov, ale jeden z ich svadobných darov zostal po svadbe stále nerozbalený. Darček bol v bielej škatuli na hornej polici ich skrine. Na vrchu bola pripevnená obálka s nápisom:

„Neotvárajte, kým nemáte za sebou prvú vážnu nezhodu.“

Manželia sa dohodli, že budú rešpektovať žiadosť tety Alison a neotvoria ho, kým nepríde ten čas.

Kathy povedala:

„Samozrejme, za tých 9 rokov sme mali hádky, búchanie dverami a chvíle, keď sme si mysleli, že sme to vzdali… ale ani vtedy sme škatuľu neotvorili. Úprimne si myslím, že sme ju neotvorili, pretože by to bolo znamenie, že sme zlyhali.

Znamenalo by to, že by sme už nevedeli, čo máme robiť, aby naše manželstvo fungovalo. Povzbudilo nás to, aby sme vždy prehodnocovali ťažké situácie. Je naozaj čas otvoriť škatuľu? Bola to najhoršia hádka, akú sme kedy mali? Ako by povedal strýko Bill: „Vždy príde niečo horšie.“

Jedného večera, keď uložili deti do postele, Kathy a Brandon otvorili fľašu vína a rozmýšľali, čo dajú páru, na ktorého svadbe sa majú zúčastniť. Pri premýšľaní si spomenuli na svoju vlastnú svadbu a spomenuli si, ktorý dar im najviac utkvel v pamäti. A ten darček bol ten, ktorý stále ležal neotvorený v ich skrini.

Darček prežil 9 rokov a 3 sťahovania. Manželia si ho stále vážili a šetrili si ho na chvíle, keď ho budú potrebovať. V tento večer sa však rozhodli, že ho konečne otvoria. V obálke boli dva ručne písané osobné odkazy, ku ktorým boli priložené peniaze. Jeden bol adresovaný Kathy, druhý Brandonovi. Stálo v ňom:

Kathy: „Choďte si dať pizzu, krevety alebo čokoľvek, čo máte obaja radi. Pripravte kúpeľ.“

Brandonovi: „Choď a kúp kyticu kvetov a fľašu vína.“

V krabici bola krištáľová váza, 2 krištáľové poháre na víno, 1 pena do kúpeľa a kúsok mydla. Pre manželský pár neznamenala veľa materiálna hodnota daru, ale to, čo hovoril. Celý čas si mysleli, že Alison sa podelí o múdrosť, ktorá bola základom jej úspešného 50-ročného manželstva… a v istom zmysle to aj urobila.

Nakoniec otvorili škatuľu nie preto, že by sa trápili a trpeli, ale preto, že ich manželstvo zostalo pevné.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!