Počas zimy zbieral pet fľaše a stále ich nosil na pozemok. Susedia sa mu smiali, ale na jar jeho pozemok sotva spoznali!

Počas zimy zbieral pet fľaše a stále ich nosil na pozemok. Susedia sa mu smiali, ale na jar jeho pozemok sotva spoznali!

9 marca, 2024 0 Od Redakcia

Veľa PET fliaš končí v odpade a či už sa recyklujú alebo nie, stále ich je veľa, čo poškodzuje naše životné prostredie. Ak máte radi praktické a šikovné nápady, tento sa vám bude páčiť: Ako si postaviť vlastný skleník z PET fliaš (priložili sme obrázky na ilustráciu postupu).

Istý Škót zozbieral počas troch mesiacov 7 000 jedenapollitrových plastových fliaš a z 1 000 z nich postavil skleník s rozmermi 2 x 2 m (vysoký 1,9 m).

Najťažšie bolo podľa neho zoškrabať etikety zo všetkých 1 000 fliaš.

Opísal aj postup: Najprv zmontoval drevený rám, potom vyrobil „stenu“: ponechal hrdlá fliaš, ale odrezal dná, spojil ich dokopy, natiahol ich na seba a v spojoch použil lepidlo, aby bol spoj bezpečnejší. Do stredu každého radu položil drevenú palicu.

Strešnú škridlu môžete vyrobiť aj z plastových fliaš: Odrežte hrdlo a dno fľaše, potom telo rozrežte na 2 časti, ako je znázornené na obrázku. Pomocou zošívačky zošite polovice k sebe. To je všetko!

Je to úplne zadarmo, inak by to skončilo v koši! Chráňme naše rastliny a životné prostredie!

Bolo to užitočné? Nezabudnite sa o článok podeliť, aby sa o ňom dozvedeli vaši priatelia!