Pod okom mala malú škvrnu… Keď išla k lekárovi, krv jej stuhla v žilách!

Pod okom mala malú škvrnu… Keď išla k lekárovi, krv jej stuhla v žilách!

10 novembra, 2022 0 Od Redakcia

24-ročná mladá žena Gibson Millerová si všimla drobnú škvrnu pod ľavým okom, ale nevenovala jej veľkú pozornosť. Pred rokom sa však rozhodla ukázať to lekárovi, ktorý diagnostikoval „neškodnú“ škvrnu ako bazocelulárny karcinóm 1. stupňa.

„Nikto iný si to nevšimol. Bola veľmi malá a perleťová. Začala som si prezerať staré fotografie a zistila som, že je tam už asi tri roky, ale začala som sa na ňu pozerať až minulý rok,“  povedala.

Pred biopsiou

 

Gibson podstúpil Mohsovu operáciu, ktorá spočíva v odstránení všetkých vrstiev kože, ktoré vykazujú rakovinové bujnenie a ponecháva ju nedotknutú až do odstránenia zdravého tkaniva. Mladá žena teraz môže tvrdiť, že je bez rakoviny a chce upozorniť ľudí na ochranu pred slnkom a na to, že ak majú podozrenie na zmeny na svojej pokožke, mali by vyhľadať lekársku pomoc v zmysle „radšej bezpečne, ako ľutovať“.

„Rakovina kože sa môže objaviť ako malý pupienok, útvar podobný pupienku alebo škvrna, ktorá nechce zmiznúť. Takýto „pupienok“ sa môže zväčšovať a zväčšovať, samovoľne krvácať a ak naň zatlačíte, nič z neho nevylezie.“ – známy dermatológ Gary Goldenberg.

Ak spozorujete akékoľvek zmeny, ktoré nezmiznú po dvoch týždňoch, vždy je dobré nechať si skontrolovať pokožku u odborníka. Nemusí to byť rakovina kože, ale je lepšie poznať príčinu ako ignorovať príznak.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!