Pôrodná asistentka opisuje túto udalosť ako skutočne magickú: Pôrod, ktorý sa vyskytne raz z 80 000 prípadov!

Pôrodná asistentka opisuje túto udalosť ako skutočne magickú: Pôrod, ktorý sa vyskytne raz z 80 000 prípadov!

11 júna, 2024 0 Od Redakcia

Veľmi nezvyčajný pôrod bol zaznamenaný 10. októbra 2022, keď matka priviedla na svet dvojičky. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale lekári boli zmätení tým, že jedno z dievčat bolo stále v plodovom obale, ktorý zvyčajne počas pôrodu praskne, keď matke odtečie voda.

Pôrodná asistentka opisuje túto udalosť ako skutočne magickú. Dievčatko vyzeralo, akoby spalo v plodovom vaku. Bol to jej kúsok sveta. Tento vak pripomína želé a pozostáva z dvoch membrán – amniovej a choriovej. Hoci je veľmi tenký, vyznačuje sa pevnosťou a odolnosťou. Počas tehotenstva sa v ňom nachádza čoraz väčšie množstvo tekutiny vrátane moču plodu.

 

Takéto pôrody sú veľmi zriedkavé, vyskytujú sa raz za 80 000 prípadov. Niečo také bolo naozaj jedinečné, pretože dievča bolo tiež v gluteálnej polohe. To si vyžadovalo techniku a zručnosť pôrodnej asistentky, aby sa dieťa bezpečne dostalo z plodového vaku. Hlavnou prioritou bolo prepichnúť vak, aby dieťa mohlo dýchať.

„Zrodenie morskej panny“

Vzhľadom na zriedkavosť tohto javu sa deti, ktoré sa narodili v plodovom vaku, považujú podľa legendy za vyvolené. Niektorí hovoria, že budú mať v živote šťastie a nikdy sa neutopia. Stáva sa, že tento typ pôrodu sa označuje ako „pôrod morskej panny“. O jedinečnosti tohto javu svedčí skutočnosť, že sa takto narodilo mnoho historických osobností.

K narodeniu dieťaťa v plodovom obale dochádza najčastejšie pri pôrodoch cisárskym rezom, najmä u predčasne narodených detí. Vtedy je plodový vak menej náchylný na prasknutie kvôli menšej veľkosti dieťaťa.

Podeľte sa o tento úžasný príbeh aj s ostatnými na Facebooku.

 

Zdroj: Instagram, draleandracampos