Postavil sa pred svojho 16-ročného majiteľa, aby ho ochránil. Nikto však nečakal takýto koniec!

Postavil sa pred svojho 16-ročného majiteľa, aby ho ochránil. Nikto však nečakal takýto koniec!

7 marca, 2023 0 Od Redakcia

Pes je najlepší priateľ človeka a tento nemecký ovčiak, 2-ročný Rex, to dokázal tým najlepším možným spôsobom.
Keď sa 21. februára do domu 16-ročného Javiera Mercada vlámali ozbrojení lupiči, mladík bol s Rexom sám. Všetko sa to stalo krátko po poludní v Des Moines v USA, keď Javier počul hluk a pozrel sa von oknom, kde uvidel auto, ktoré nepoznal. „Vtedy som počul, ako sa rozbilo sklo na dverách,“ povedal Mercado. „Môj pes pribehol a začal štekať.

Potom som počul krik: ‚Pes ma pohrýzol, chyťte psa. Hneď ako sa to stalo, Javier zavolal políciu a odišiel do skrine. „Rex vyšiel na horné poschodie zbitý a zakrvavený,“ napísala Javierova teta na portáli GoFund.

Onedlho sa zlodeji vybrali na poschodie a prehľadali všetky spálne. Keď vošli do izby, kde sa Javier skrýval, Rex sa z posledných síl, ktoré mu zostali, dostal von a postavil sa dopredu, pretože vedel, že mladík je v nebezpečenstve.

„Nanešťastie doňho štyrikrát vystrelili,“ povedala teta 16-ročného mladíka.

Kým prišla polícia, zločinci už odišli. Po takmer hodine strávenej v skrini Javier cítil, že sa konečne môže dostať von. Potom mu zavolal veterinár a oznámil mu, že jeho pes Rex je stále nažive. Bol však nebezpečne zranený, pretože bol postrelený do krku a nôh a musel podstúpiť urgentnú operáciu. Jeho pes prežil, ale Javier mal obavy, pretože nemal peniaze na zaplatenie Rexových lekárov.

Čoskoro však priatelia rodiny a komunita založili finančnú zbierku pre Rexa s názvom Pes hrdina. V piatok Rex úspešne zvládol svoju prvú operáciu. Dúfajme, že sa tento statočný hrdina čo najskôr úplne zotaví!

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi. Tento pes je skutočný hrdina!