Pozvala bezdomovca na obed, lebo jej ho bolo ľúto: Ani vo sne by jej nenapadlo, čo chcel urobiť…

Pozvala bezdomovca na obed, lebo jej ho bolo ľúto: Ani vo sne by jej nenapadlo, čo chcel urobiť…

17 januára, 2023 0 Od Redakcia

Casey Fischerová bola v Dunkin‘ Donuts, keď sa jej stalo niečo, čo zmenilo celý jej život a na čo nikdy nezabudne. Pred jej obchodom žobral bezdomovec o peniaze. Keď ich nazbieral, vošiel do bistra a začal počítať mince. Casey pristúpila k mužovi a nadviazala s ním rozhovor, hoci muž nemal práve náladu. Ako si Casey všimla, muž nemal v ruke viac ako 1 dolár, a tak sa rozhodla kúpiť mu bagetu a šálku kávy. Požiadala ho tiež, aby si k nej sadol a strávil s ňou spoločný obed.

Casey sa dozvedela, že ten muž sa volá Chris, muž, ktorého drogová závislosť zmenila na človeka, ktorého nenávidel. Chris jej tiež povedal, že sa k nemu ľudia správajú kruto, pretože je bezdomovec. Napriek ťažkostiam sa vždy chcel stať mužom, akým chcela jeho matka, ktorá zomrela na rakovinu. Po viac ako hodine rozhovoru sa Casey musela vrátiť do školy, ale Chris ju požiadal, aby chvíľu počkala. Niečo napísal na papier, pokrčil ho a podal Casey.

Keď sa rozišli, Casey rozbalila papier, na ktorom bolo napísané:

„Dnes som sa chcel zabiť. Neurobím to. Ďakujem ti, si úžasný človek.“ Ako sa Casey presvedčila, aj malé gesto môže mať na život človeka obrovský vplyv.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!