Prečo sa mnohí ľudia často budia medzi druhou a treťou hodinou po polnoci?

Prečo sa mnohí ľudia často budia medzi druhou a treťou hodinou po polnoci?

25 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Niekoľko ľudí, ktorí prirodzene chodia spať pomerne skoro, sa občas zverilo, že sa budia medzi druhou a treťou hodinou po polnoci bez akéhokoľvek konkrétneho dôvodu. Vysvetlenia sú rôzne. Siahajú od psychológie až po metafyziku. Tá vás možno nenechá ani na chvíľu spať.

Preto niektorí veria, že keď hodiny odbíjajú tretiu hodinu ráno, je to čas, keď s nami komunikujú duchovia. Iní veria, že je to „diabolská hodina“ a niektorí veria, že sa zobudia, pretože sa na nich niekto pozerá. Existuje mnoho povier a vysvetlení.

Najrozšírenejšia povera hovorí, že ak sa v tom čase zobudíte, je veľmi pravdepodobné, že ste sa zobudili preto, lebo sa na vás niekto pozerá. A ten niekto nie je človek. Keď snívame, nemôžeme vedieť, čo je okolo nás. A ak sa prebudíme, chvíľu potrvá, kým sa naše oči otvoria v tme.

Tým, ktorí sa budia často medzi 2. a 3. hodinou, psychológovia zvyčajne hovoria, aby si nerobili starosti. Spánok prerušujú naše vlastné myšlienky a predstavy. Podľa vedeckých poznatkov sa v tomto čase opäť spí rýchlym pohybom očí (REM). Vaša srdcová frekvencia, krvný tlak a dýchanie sú nepravidelné, čo môže byť dôvodom, prečo sa po prebudení cítite vystresovaní alebo vystrašení.

Čo sa týka strašidelného chladu, ktorý niektorí ľudia pociťujú, vysvetlenie je jednoduché. Telesná teplota nie je normálna, takže telo je citlivé na zmeny teploty medzi spánkom a prebudením. Ale odtiaľ vždy vyplynie metafyzické vysvetlenie. Čo je z nejakého dôvodu príťažlivejšie (a nie tak presvedčivé) ako vyššie uvedené.

Podľa odborníkov na metafyziku sú to teda časy, keď sa „náš“ svet všeobecne upokojuje a spomaľuje. To duchom uľahčuje komunikáciu s nami. Odborníci tvrdia, že duchovia spotrebujú veľa energie na komunikáciu s nami a tento čas im umožňuje šetriť energiu. Najmä o tretej hodine ráno sa démoni alebo iné entity z duchovného sveta prejavujú.

Výber tohto času, vždy podľa tých, ktorí veria v metafyzické javy, nie je náhodný, pretože veria, že je to akýsi výsmech smrti Ježiša, ktorý podľa Písma zomrel okolo 15. hodiny. Obrátenie času je bežným fenoménom zla, ako napríklad obrátený kríž atď. Psychológovia preto veria, že múr medzi týmito dvoma svetmi sa rúca, pričom uvoľnený stav nášho mozgu a tela je náchylnejší na metafyzické aktivity.

Najdesivejšie z uvedeného je, že keď duchovia v tom čase prechádzajú do nášho sveta, pozerajú sa na nás, kým spíme. A mnohí tvrdia, že práve preto sa prebúdzame.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi.