Predčasne narodené dieťa, ktoré pri narodení vážilo len 0.48 kg, stále bojuje o život v nemocnici…

Predčasne narodené dieťa, ktoré pri narodení vážilo len 0.48 kg, stále bojuje o život v nemocnici…

7 marca, 2022 0 Od Redakcia

Chester Graves sa narodil so svojím dvojčaťom Otisom o 11 týždňov skôr, no zdalo sa, že sa mu podarilo zázračne uzdraviť – po šiestich mesiacoch je však stále v nemocnici a preč od svojej rodiny. Keď bola Kelly Graves na svojom 12-týždňovom ultrazvuku, bolo jej povedané, že jej dvojčatá vyzerajú trochu inak čo sa týka veľkosti. Ale po ubezpečení, že sa pravdepodobne nie je čoho báť, si 33-ročná mama o tom nič viac nemyslela.

Zamierila späť domov s manželom Billom (35) a deťmi Phoebe (10), Florence (8) a Albert (5) a čakala na ďalší ultrazvuk. V 16. týždni sa však začala báť. „Bol to 25% rozdiel vo veľkosti, čo sa stáva problémom,“ povedala Kelly pre The Mirror. Kelly vedela, že jedno z jej bábätiek je podstatne menšie ako druhé a preto povedala, že urobila všetko, aby jej menšie bábätko rástlo – vrátane jedenia bielkovín a pitia čo najväčšieho množstva vody. Ale ako jej tehotenstvo postupovalo, malý Chester stále nerástol tak ako jeho dvojča Otis.

„Týždeň čo týždeň nám bolo povedané, že Chester neprežije. Povedali nám, aby sme boli pripravení,“ spomína Kelly.
„Snažila som sa zostať pozitívna. Stále som si v duchu hovorila: ,,Bude v poriadku, pokiaľ ho budeme sledovať‘‘. Ale rástol len o 25 g týždenne. Potom v 28. týždni Kelly praskla voda a po návšteve nemocnice Southend ju rýchlo previezli do nemocnice Addenbrooke v Cambridge.

Spomenula si: „Plánovala som pôrod v 32. týždni, pretože to bolo bezpečnejšie, ale keď som sa dostala do Addenbrooke, uvedomila som si, že Chesterova srdcová frekvencia klesá. „Pýtali  sa ma, či chcem alebo nechcem mať cisársky rez, čo by mohlo potenciálne ohroziť Otisa. „Naštartoval sa môj materinský inštinkt. Musela som dať Chesterovi šancu.“ Chlapci sa narodili 15. júla 2021 – ale tým, že sa narodili o 11 týždňov skôr, boli maličkí.

Zatiaľ čo Otis vážil 1.5 kg, Chester mal necelého pol kilogramu a jeho život visel na vlásku. Otis bol nasadený na prístroj CPAP, aby mu pomohol s dýchaním. Chester však potreboval oveľa viac pomoci dostať kyslík do tela a bol nasadený na ventilátor.„Bolo nám povedané, že ventilácia bola úspešná a je potrebné počkať. Prvý týždeň je pre predčasne narodené deti trochu obdobím „medových týždňov“ a často sa môže zdať, že sa im darí úžasne,“ povedala Kelly.

Kelly a Bill museli prvé týždne života ich synov čakať v nemocnici, ale keď sa Otis zlepšil a bol prevezený do nemocnice Southend, potrebovali navštevovať oboch chlapcov. „Ak mám byť úprimná, prvý mesiac ich života som bola na autopilotovi,“ pripomenula Kelly. „Bývali sme v charitatívnom hoteli. Neviem, ako sme zvládli tú cestu z Addenbrooke späť domov. Museli sme vidieť Chestera, potom Otisa na hodinu a potom sa vrátiť domov za ostatnými deťmi.

„Toto všetko sa dialo, kým Chester nebol stabilný. Moje sestry a naši rodičia sa nám pomáhali starať o deti ako sa len  dalo.“ Kelly dodala, že Bill musel všetko odšoférovať, kým sa zotavovala z cisárskeho rezu, čo rodinu ešte viac zaťažilo. Nakoniec, 46 dní po narodení dvojčiat, rodina dostala dobré správy. Otisovi sa dovolili vrátiť domov z nemocnice. „Bolo také pekné priviesť ho domov, aby sa stretol s deťmi, pretože kvôli koronavírusu ho nemohli navštíviť v nemocnici,“ povedala Kelly a dodala, že si myslí, že Chester bude tiež čoskoro doma.

Povedala: „Myslela som si, že by to mohol byť len ďalší mesiac.“ Ale ako dni plynuli, Chester stále bojoval o život na jednotke intenzívnej starostlivosti – bojoval s nekrotizujúcou enterokolitídou (NEC), ktorá môže zabíjať predčasne narodené deti a so sepsou. Aby toho pre rodičov nebolo málo, aj malý Otis začal vykazovať známky toho, že mu nie je dobre.

„Myslela som si, že má len koliky, ale potom sa mu začali robiť vyrážky z plienky a jednoducho to nezmizlo. „Vzali sme ho do nemocnice a bol tam 10 dní s niečím, čo vyzeralo ako infekcia ucha,“ povedala Kelly. Rodičia mali ďalšie mučivé čakanie, aby zistili, čo je s Otisom, kým sa dozvedeli, že má vzácny nedostatok zinku. Našťastie sa Otis po podaní doplnkov zinku dobre zotavil. Ale po celý čas bol Chester stále v nemocnici.

„Nikdy sme si nemysleli, že to bude trvať tak dlho,“ povedala Kelly a dodala, že si bola istá, že Chester bude na Vianoce doma s rodinou. „Len som chcela, aby ten deň skončil. Urobili sme to pre deti špeciálne, ale keď sme zdobili stromček, náš Chester tam chýbal,“ dodala. Zatiaľ čo Kelly a Bill musia žonglovať s pobytom v nemocnici s Chesterom a starať sa o ostatné deti, obaja sú bez práce, čo predstavuje pre rodinu obrovské finančné a emocionálne napätie.

Rodinný priateľ založil stránku GoFundMe, aby im pomohla prekonať toto ťažké obdobie.

„Až do tohto bodu sme boli v poriadku a fungovalo to s úsporami. Bill sa nemôže vrátiť do práce, pretože Otis nemá povolený vstup do nemocnice, keď sme na návšteve u Chestera,“ vysvetlila. Čo sa týka Chestera, teraz váži 5kg, ale nedávno ho opäť nastavili na ventiláciu kvôli nestabilným hladinám kyslíka v krvi.

„Jeho srdce muselo pracovať mimoriadne tvrdo, aby pumpovalo krv, takže teraz je jeho srdce zväčšené,“ povedala Kelly. „Prišlo to ako šok. Darilo sa mu naozaj dobre a jeho kyslík sa zvýšil, ale na Silvestra sa mu naozaj pohoršilo.“ Kelly, ktorá momentálne žije v nemocnici Addenbrooke s Chesterom, dúfa, že sa jej rodina čoskoro spojí. „Chesterovi sa pri jeho raste darilo úžasne a dajú sa z toho vziať aj pozitíva. Predtým sa mu podarilo zázračne uzdraviť a je to bojovník.“

Držíme palce malému Chesterovi a dúfame, že bude čoskoro doma so svojou rodinou …💗

Zdieľajte jeho príbeh aj so svojimi priateľmi.