Príbeh o sebaobetovaní matky, ktorá riskovala svoj život, aby mohla vykonať dvojité darcovstvo orgánov pre vlastného syna, je srdcervúci.

Príbeh o sebaobetovaní matky, ktorá riskovala svoj život, aby mohla vykonať dvojité darcovstvo orgánov pre vlastného syna, je srdcervúci.

19 februára, 2023 0 Od Redakcia

Sarah Lamontová z Ballymeny v Severnom Írsku darovala štvorročnému Joeovi jednu zo svojich obličiek a o niekoľko mesiacov neskôr mu chirurgovia odstránili aj časť pečene. Chlapčekovi pred prvými narodeninami diagnostikovali dve agresívne ochorenia: polycystické ochorenie obličiek a ďalšiu závažnú formu ochorenia pečene.

Lekári sa obávali, že Joe nemusí prežiť, pretože jeho zväčšené obličky ohrozovali životne dôležité orgány.

V dôsledku toho mu boli odstránené obličky, keď mal len niekoľko dní a odvtedy žije na dialýze. Matka vyjadrila obavy, že jej syn stráca veľkú časť svojho života, preto vzala veci do vlastných rúk a iniciovala procedúru darovania orgánov. Ale dni ubiehali a neprichádzala žiadna odpoveď

„Potom ma napadlo, že by som mohla darovať časť svojej pečene a Joe by mohol mať jednu z mojich obličiek,“ hovorí mladá matka. „Som veľmi šťastná, že som mohla pomôcť svojmu chlapčekovi. Je to úžasný pocit.“

Teraz, po niekoľkých mesiacoch rekonvalescencie, je Joe zdravší ako kedykoľvek predtým a dokonca sa mu prvýkrát podarilo ísť plávať. A hoci bude možno do konca života užívať lieky, jeho matka uvádza, že kvalita jeho života sa zlepšila o 100 %.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.