Príbeh, z ktorého vám naskočí husia koža: Pri narodení im vymenili deti, ale tie „cudzie“ si nechali!

Príbeh, z ktorého vám naskočí husia koža: Pri narodení im vymenili deti, ale tie „cudzie“ si nechali!

27 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Neuveriteľný príbeh, ktorý dáva podnet na zamyslenie nad otázkami rodičovskej lásky, biologických faktorov pri výchove detí a jedinečného vzťahu, ktorý vzniká pri výchove dieťaťa.

Príbeh sa týka dvoch rodín, ktoré sa napriek tomu, že im v pôrodnici dali „cudzie“ dieťa, nakoniec rozhodli vzdať sa svojich biologických detí a ponechať si chlapcov, ktorých vychovali, keď pravda vyšla najavo.

Podľa článku v denníku Guardian sa všetko začalo tým, že Salma Parbinová si bola istá, že dieťa, ktoré jej dali v pôrodnici, nie je jej.

Jej manžel jej celé tri mesiace neveril a domnieval sa, že jej tvrdenia sú dôsledkom popôrodnej depresie. Pôrodnica dva roky kategoricky popierala, že sa mýlila, kým nakoniec priznala pravdu. Napriek tomu priamo vedela, čo to je: Dieťa, ktoré držala v náručí niekoľko hodín po pôrode, sa nedostalo von z jej tela.

Jedným z dôvodov, ktoré prispeli k tejto istote, boli vlastnosti dieťaťa, ktorého biologickí rodičia patria ku kmeňu Bodo, ktorý je známy svojimi štrbinovými očami, ktoré pripomínajú skôr Tibeťanov ako Indov.

„Moja žena si bola istá. „Naše dieťa patrí bodoskému páru,“ hovorila mi, ale ja som jej neveril,“ povedal pre Guardian Ahmed, 48-ročný manžel Salmy a vysvetlil, že keď svoje podozrenie oznámila nemocničnému personálu, odporučili jej návštevu psychológa.

Vytrvalosť Indky však dokázala presvedčiť jej manžela, ktorý niekoľko mesiacov po pôrode podal v nemocnici žiadosť, ktorá mu umožní zistiť, ktoré ženy rodili v rovnakom čase ako jeho manželka.

Jedna z týchto žien skutočne patrila ku kmeňu Bodo, ako prezrádza jej priezvisko „Boro“.

48-ročný muž potom navštívil dom páru, o ktorom sa domnieval, že by mohol vychovávať jeho vlastné dieťa. Dvakrát odišiel bez toho, aby čokoľvek urobil a vrátil sa domov.

„Nemal som odvahu povedať im, čo sa stalo,“ vysvetľuje. Tretíkrát nechal odkaz: „Moja manželka je presvedčená, že pôrodnica ‚vymenila‘ naše deti. Ak máte rovnaké podozrenie, kontaktujte nás.“

Táto správa doslova otriasla Anilom a Sewali Borovými, ktorí boli zo svojho nového člena rodiny nadšení. Anil netušila, že dieťa nie je jej, ale po dlhom uvažovaní sa rozhodla kontaktovať 48-ročnú učiteľku. O desať dní neskôr sa oba páry stretli so svojimi deťmi.

Vtedy sa Ahmed presvedčil, že o tom niet pochýb. „Hneď, ako sme uvideli dve deti vedľa seba, okamžite som spoznal podobnosť s mojím synom. Vedel som, že lekár urobil chybu,“ hovorí.

Sewali Boro bola tiež presvedčená, že urobila chybu, ale bola pevne rozhodnutá, že si chce chlapčeka, ktorého si vzala domov, nechať. „Dieťa, ktoré vychovávam, je moje,“ povedala vrúcne, čím spočiatku rozzúrila Salmu Parbinovú, ktorá bola rozhodnutá vziať si svojho biologického syna domov.

Jej pocity sa však dramaticky zmenili o niekoľko mesiacov neskôr, keď sa vrátil prvý z testov DNA, ktorý potvrdil jej podozrenie, že chlapček, ktorého vychovávala, nie je jej.

Dovtedy hlboko milovala malého Junoida, ktorý jej zostal nablízku toľko mesiacov a v žiadnom prípade sa s ním nechcela rozlúčiť.

Takmer dva roky po pôrode indický súd kategoricky rozhodol, že pôrodnica urobila chybu a obom matkám dala nesprávne deti. Oba páry však už nemajú najmenšie pochybnosti o tom, že malí chlapci, ktorých vychovávajú vo svojom dome, sú skutočne ich vlastné deti, hoci štyria rodičia vyjadrili túžbu byť „prítomní“ v živote svojich biologických potomkov.