Rozdrvila si chrbticu, aby zachránila svoje dieťa. „Nič by som nezmenila na tom, ako som v to ráno reagovala“…

Rozdrvila si chrbticu, aby zachránila svoje dieťa. „Nič by som nezmenila na tom, ako som v to ráno reagovala“…

9 januára, 2023 0 Od Redakcia

Život rodiny Dawsonovcov sa v jednom okamihu drasticky zmenil, ale mama Crystal Dawsonová hovorí, že neľutuje, ako zvládla deň, keď jej dom zachvátili plamene, aj keď ju to dočasne ochromilo. „Nič by som nemenila. Moja dcéra je v bezpečí a to je všetko, o čo som sa bála.“

V piatok skoro ráno išla Crystal pripraviť fľašu pre svoju šesťmesačnú dcéru. Vtedy si uvedomila, že niečo nie je v poriadku. „Nestihla som urobiť ani nie tri kroky do obývačky, kým ma do tváre nezasiahli plamene,“ povedala 30-ročná matka troch detí.

Crystal, jej manželovi BJ a ich bábätku sa podarilo uniknúť z ich domu v Lynchburgu vo Virgínii, ale starší 9-ročný syn BJ a 11-ročná dcéra zostali uväznení vo svojich izbách na poschodí. Súrodencom sa podarilo dostať k oknu v prednej časti domu a uniknúť cez neho na malú strechu. Crystalin nevlastný syn skočil zo strechy a ona ho dokázala chytiť.

Jej nevlastná dcéra Brianna sa zdráhala, hoci strecha bola len niekoľko sekúnd pred zrútením. Nakoniec vyskočila a Crystal ju tiež chytila. „Chytila som ju zo všetkých síl, ktoré som mala v hrudi.“ Obe spadli dozadu a Crystal počula praskot. BJ dokázal presunúť svoju rodinu cez ulicu do bezpečia. Keď však prišli záchranári, Crystal sa nedokázala zdvihnúť na nosidlá.

Až v nemocnici sa dozvedela, že si zlomila stavec T5. Je dočasne ochrnutá, ale lekári veria, že bude môcť opäť chodiť. Podľa nedávnej aktualizácie ju v súčasnosti čaká operácia. Napriek zraneniu, ktoré jej zmenilo život, a pocitu, že je „úplne zdrvená“, však Crystal povedala, že by nič nezmenila na tom, ako v to ráno reagovala.

Na pomoc rodine bola zriadená finančná zbierka GoFundMe, keďže všetko v ich dome bolo úplne stratené. Brianna a jej brat žijú so svojou biologickou matkou, zatiaľ čo sa Crystal zotavuje v nemocnici. BJ a bábätko momentálne žijú u iných príbuzných.

Nech Boh žehná túto rodinu, keď prechádza týmto neuveriteľne ťažkým obdobím svojho života.

Prosím, podeľte sa a pripojte sa ku nám v modlitbách za úplné uzdravenie Crystal.