Škola zakázala rodičom hádzať deti cez bránu, keď meškajú!

Škola zakázala rodičom hádzať deti cez bránu, keď meškajú!

24 januára, 2024 0 Od Redakcia

Istá škola vo Francúzsku zakázala rodičom… doslova hádzať svoje deti cez dvojmetrový plot, keď meškajú a brána je už zamknutá. A potom hovoríme o problémoch v školách. No v jednej škole vo Francúzsku, konkrétne v Avignone, je to presne tento problém. Niektorí rodičia meškajú so svojimi deťmi do školy (áno, to sa stáva všade na svete) a bežia, aby stihli zvonenie, ale dostanú sa k tomu, že chytia deti a hodia ich cez dvojmetrovú bránu pri vchode!

V tejto konkrétnej základnej škole, ktorá sa volá Trillade, je samozrejme, podobne ako vo všetkých školách po nedávnych teroristických útokoch, je brána z bezpečnostných dôvodov zamknutá a po skončení vyučovania sa opäť otvára o 10.00 a 15.00 hodine. Takže rodičia buď… odvezú deti, alebo ich vezmú so sebou do práce.

Samozrejme, ani to nie je riešenie, ale hádzať deti cez bránu je nebezpečné a škola sa tak dostala do štádia, keď vonku vyvesila tabule, ktoré „hovoria“ rodičom: „Je ne lance pas mes enfants par-dessus le portail!“ – čo v preklade znamená: „Nehádžem svoje deti cez bránu“.

Na jednej tabuli je totiž zobrazená osoba, ktorá chytá dieťa a hádže ho cez bránu na školskom dvore.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho ďalej.