Skôr než sa nás spýtate, prečo sa neberieme a nemáme deti, radšej sa nás spýtajte, čím sa živíme a koľko dostávame!

Skôr než sa nás spýtate, prečo sa neberieme a nemáme deti, radšej sa nás spýtajte, čím sa živíme a koľko dostávame!

29 mája, 2023 0 Od Redakcia

Pracujem v známej sieti kaviarní. Nemám voľno, pracujem všetkých 7 dní v týždni. Darčeky na dovolenku sú vtip. Dostávam 400 eur a opäť hovorím, že dobre, pretože prostredie je dobré, teda pokojné. Mám 28 rokov a vstupujem do tridsiatky. Sen o materstve sa zdá byť vzdialený.

Môj priateľ má 27 rokov. Vyštudoval za automechanika, ale kamkoľvek prišiel, nevzali ho, pretože nemal žiadne skúsenosti. Ako môžete získať skúsenosti, keď vás nikto nevezme, nám nepovedali. Chvíľu začal pracovať ako poslíček v reštaurácii, ale nakoniec tam pracoval dva roky. Sme spolu 2,5 roka a žijeme spolu. Pomoc rodičov nie je k dispozícii. Nemá rodičov ani súrodencov, moji rodičia žijú na dedine.

Uvidíme, či nám dajú nejaké jedlo na Vianoce a Veľkú noc.

Tu sa ich pomoc začína aj končí. 750 eur dve osoby. 400 nájomné v štúdiu v Patisii. Tento rok sme sa snažili prenajímateľku presvedčiť na 350 eur, ale nevyhovela. Ktorý človek môže sám zaplatiť 350 za dieru v Patízii s takýmito platmi, to sme sa opäť nedozvedeli.

Zostatok 350. Elektrina, svetlo, voda, telefón, internet, komunálne služby 130 EUR. Ostáva 220 eur. 220 eur pre dve osoby na jedlo. V supermarkete si kupujeme to najnutnejšie, topánky si už nepamätám, kedy som si kúpila. Aby som si ako žena mohla kúpiť rúž a spodnú bielizeň, šetrím svoje prepitné 2 mesiace. Kde môžete mať dieťa za 220 eur, keď toľko stoja len plienky?

Takže prosím, skôr než sa nás spýtate, prečo sa neberieme a nemáme deti a riešite nás, radšej sa nás najprv spýtajte, čím sa živíme a koľko dostávame.

A skôr, ako nám dáte nenapodobiteľné „My sme za vašich čias vychovali 5 detí“, spýtajte sa sami seba, aké boli vtedy ceny tovarov a či bol život taký drahý ako dnes. Keď vám rodičia dali aspoň dve izby ako veno a ušetrili vám nájomné.

Dnes za tieto dve izby platíme „zlatom“.

Nehovorte nám, čo by sme mali a čo nemali. Ako je možné a prečo nemáme rodinu. Nie ste v našej situácii, tak nám prosím nehovorte …. Urobte svet lepším miestom tým, že budete pomáhať.

Je to užitočnejšie.