Skrytá kamera v domove dôchodcov starej mamy: Nechutné, čo som videla na zázname!

Skrytá kamera v domove dôchodcov starej mamy: Nechutné, čo som videla na zázname!

12 septembra, 2022 0 Od Redakcia

O starších ľuďoch často uvažujeme v súvislosti s ich zraniteľnosťou a osamelosťou. Ako veľmi túžia po pozornosti a láskavosti. Musíme byť v úcte pred všetkým, čo vo svojom živote urobili pre svoje okolie a spoločnosť. Akýkoľvek krutý čin spáchaný na nich je neodpustiteľný.

Nasledujúci príbeh opisuje peklo, ktorým si prababička prešla v posledných mesiacoch svojho života. Minnie Grahamová bola vždy usmievavá, dobrosrdečná stará dáma, ktorá prežila dlhý a zmysluplný život. Žiaľ, posledné mesiace svojho života nestrávila tak, ako si zaslúžila, pretože jej opatrovatelia jej robili z každodenného života peklo.

Nanešťastie Minnie, ktorá dosiahla vek 97 rokov, trpela zhoršujúcou sa demenciou, jej kognitívne schopnosti sa začali znižovať a rodina ju zverila do starostlivosti personálu domova dôchodcov. „Bola to dobrá kresťanka, víla, ktorá bola ochotná urobiť čokoľvek.“ – povedala jej vnučka Shirley Ballardová.

Minnie žila v domove dôchodcov už rok, keď si členovia rodiny začali všímať modriny na jej tele a niekoľko modrín v okolí očí. Keď rodina požiadala o vysvetlenie, ošetrovatelia povedali, že pravidelne padá z invalidného vozíka, a preto sa jej to stalo. Rodina tomu odmietla uveriť.

Mysleli si, že kamera určite nesklame a tak ju umiestnili ukrytú v hodinách na jeho nočnom stolíku. Kamera zaznamenala niekoľko scén v priebehu niekoľkých týždňov. Okrem iného sa podarilo zachytiť zábery, na ktorých Minnie protestuje proti prebaľovaniu a opatrovateľ sa smeje a násilne ju ťahá. Na kameru boli zachytené aj údery a urážky.

Miestny televízny kanál sa pokúsil položiť otázky príslušným opatrovateľom, ale tí odmietli odpovedať. Obaja boli prepustení a zatknutí. „Bolo to ako zahodiť svoj život. To, ako sa k nej správali v posledných týždňoch, jej vzalo chuť do života.“

Hlavným dôvodom mlčania je strach.

Nezabudnite zdieľať článok aj so svojimi priateľmi!