Šok: Táto žena si nechala predĺžiť riasy a neviete si predstaviť, čo sa jej stalo…

Šok: Táto žena si nechala predĺžiť riasy a neviete si predstaviť, čo sa jej stalo…

30 augusta, 2023 0 Od Redakcia

20-ročná žena z Kanady si chcela nechať predĺžiť riasy, aby jej pohľad bol intenzívnejší, ale výsledok bohužiaľ nebol taký, aký očakávala. Isabelle Kunová navštívila kozmetický salón, aby si predĺžila a zahustila riasy, ale dostala infekciu a alergiu.

Na druhý deň ráno, po predlžovaní rias, sa zobudila s opuchnutými očami a sotva videla.

Dvadsaťročná dievčina bola rozrušená a išla k očnému lekárovi, ktorý ju ošetril a povedal jej, že má alergiu na lepidlo, ktoré jej dali. Pri predlžovaní mihalníc sú syntetické mihalnice pomocou špeciálnych lepidiel pripevnené k prírodným mihalniciam, pričom tento zákrok si môžu ženy urobiť samé.

Americkí vedci však upozorňujú, že môžu spôsobiť infekciu a alergické reakcie očí. Často spôsobujú hyperémiu očí, ulceráciu spojoviek, opuch a svrbenie. Varovania prichádzajú po tom, ako sa zvýšil počet prípadov očných ochorení u žien, ktoré používajú falošné mihalnice.

Podľa odborníkov môžu použité lepidlá spôsobovať očné alergie, pretože niektoré obsahujú formaldehyd.

Okrem toho sa v týchto lepidlách môžu zachytiť patogénne mikróby a môže dôjsť k bakteriálnym, vírusovým alebo plesňovým infekciám. Najzávažnejšie je, že hmotnosť syntetických mihalníc vyvíja tlak na folikuly prírodných mihalníc, čo má za následok, že sa mihalnice stenčujú a v prípade pravidelného používania odpadávajú.

Dvadsaťročná dievčina zverejnila svoje fotografie na Facebooku, aby varovala všetky ženy, ktoré si chcú zaobstarať mihalnice, aby si najprv urobili náplasťový test. Náplasťový test je metóda, používaná na určenie či určitá látka spôsobuje alergický zápal na koži pacienta.

Takýto test môže byť prospešný pre každú osobu, ktorá môže mať alergickú kontaktnú dermatitídu a/alebo atopickú dermatitídu. Niečo, čo neurobila, a preto dostala infekciu oka.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.