Srdcervúce! Otec sa snažil zachrániť svoju dcéru vlastným životom. Boli pochovaní v tej istej rakve…

Srdcervúce! Otec sa snažil zachrániť svoju dcéru vlastným životom. Boli pochovaní v tej istej rakve…

12 januára, 2024 0 Od Redakcia

12. augusta 2021 sa stalo niečo, čo sa navždy zapíše do anglickej histórie. Bol to deň neslávne známej streľby v Plymouthe. Takéto udalosti sú v Spojenom kráľovstve veľmi zriedkavé. Na strelné zbrane je totiž potrebné povolenie, ktoré vydávajú orgány činné v trestnom konaní.  Žiadateľ musí preukázať, že držba strelnej zbrane je oprávnená a musí mať certifikovaný kontajner, v ktorom môže byť strelná zbraň bezpečne uložená.

12. augusta 2021 o 18:11 dostala polícia hlásenie o streľbe na obytnej ulici v Plymouthe v Devone. 22-ročný Jake Davison bol zastrelený po hádke so svojou 51-ročnou matkou. Prešiel po ulici a zastrelil 66-ročnú ženu. Nakoniec zabil celkovo 4 ľudí a dvoch zranil. Tí, ktorí ho videli, tvrdili, že Davison hliadkoval ako vojak s prázdnym výrazom v tvári.

Polícia dorazila na miesto 6 minút po zavolaní o pomoc. Našli telá štyroch obetí a páchateľa, ktorý sa pred príchodom polície zabil. Davison mal v minulosti problémy. Mal problémy s hnevom a opakovane napadol iných, ale v tom čase proti nemu nebolo vznesené žiadne obvinenie. Väčšinu života mal psychické problémy. Pracoval ako žeriavnik v meste.

K incidentom došlo 22 dní po tom, čo sa páchateľ na internete pochválil, že Spojené kráľovstvo má viac zbraní, ako potrebuje. Muž bol legálne držiteľom strelnej zbrane od roku 2018. Mal vodičský preukaz. Medzi obeťami boli Lee Martyn a malá Sophie. Vracali sa domov, keď narazili na Davisona, ktorý ich zabil. Otec sa snažil chrániť svoje dieťa vlastným telom, ale všetko bolo márne.

Dievčatko bolo jeho adoptované dieťa. Bola krásna a plná života. Bola adoptovaná asi dva týždne pred útokom.

Otec a dcéra boli pochovaní v spoločnej rakve. 🙁