Ste napätí, nahnevaní? Vyskúšajte tento trik a hneď sa budete cítiť lepšie!

Ste napätí, nahnevaní? Vyskúšajte tento trik a hneď sa budete cítiť lepšie!

13 januára, 2023 0 Od Redakcia

Každý deň sa stáva, že nás niekto blízky či už je to člen rodiny, priateľ, kolega alebo náhodný človek v MHD – sklame, rozruší alebo vyvedie z miery. Sme frustrovaní, nervózni, napätí a niekedy si na nich a na celý svet vylievame hnev.
Nikto však nepije šťavu tohto napätia viac ako my, pretože hnev nás zožiera zvnútra, aj keď ho márne cítime voči niekomu inému. Ak si chcete prestať ubližovať, tu je trik, ktorý môžete vyskúšať, ak ste v napätí alebo vás niekto rozčuľuje.

1# Mentálne choďte na miesto, kde vás nikto nemôže rušiť

Venujte niekoľko minút a predstavte si, že ste niekde ďaleko, na krásnom mieste s fantastickým výhľadom. V mysli choďte na to miesto, cíťte, že ste tam. Nikto vás tu nemôže obťažovať a nikto vás nemôže otravovať. Na tomto požehnanom mieste niet tvora, ktorý by mohol narušiť váš pokoj. Nech je to vaša duševná oáza.

2# Rozpoznať skutočný obraz

Teraz, keď ste na tomto bezpečnom mieste, si priznajte, čo je skutočnou príčinou vašej frustrácie. Všetko, čo sa okolo nás deje, vnímame cez svoj vlastný filter. Naša perspektíva ovplyvňuje to, čo vidíme okolo seba v každom okamihu. Od sveta a všetkých jeho ľudí a udalostí máme určité očakávania, ktoré ak sa nenaplnia, sme schopní okamžite sa dostať do napätia alebo dokonca vybuchnúť. Nie je isté, že to, čo prežívame, sa naozaj deje tak, ako to prežívame my alebo ako sa to javí iným.

Najskôr si tieto myšlienky vyčistite v sebe a preniknite k zdroju svojej frustrácie.

3# Nájdite príčinu

Spomeňte si, čo presne sa stalo, keď ste sa rozrušili. Prečo sa to stalo? Máte všetky fakty, ktoré potvrdzujú váš hnev? Je niečo, čo ste nezohľadnili? Možno sa osoba, na ktorú ste nahnevaní, s vami o niečo nepodelila alebo vám povedala niečo, čo ste nečakali a čo vás zranilo. Ste si istí, že na tom, čo povedali, nie je nič pravdy? Možno má táto osoba ťažké obdobie a má oveľa väčší problém, ako si myslíte, a preto je vystresovanejšia a bezohľadnejšia, než by mala byť.

My ľudia máme tendenciu posudzovať iných, akoby sme mali všetky informácie, ktoré na to potrebujeme, hoci v drvivej väčšine prípadov ich nemáme.

Ide o to, že…
… nechcem nikdy nikoho súdiť, nikdy. Ak sa tohto zlozvyku zbavíte, pocítite úľavu a pohodlie ako nikdy predtým. Pochopte, že váš hnev a napätie sú v podstate odrazom vášho súčasného stavu mysle a nie dôsledkom toho, čo robia ostatní okolo vás.

Keď sa nabudúce ocitnete v takejto situácii, urobte tieto tri kroky a nielenže si ušetríte zbytočný stres, ale vaše medziľudské vzťahy budú mať čoraz pozitívnejší smer.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!