Štyri malé deti sa svojej matky báli! Keď vyrástli, chceli jej povedať len jedno…

Štyri malé deti sa svojej matky báli! Keď vyrástli, chceli jej povedať len jedno…

13 februára, 2024 0 Od Redakcia

Roky plynuli a pokračovalo to. Ostatné deti sa nám často posmievali a my sme si mysleli, že máme tú najhoršiu mamu na svete…

Nasledujúci list napísalo mladé dievča svojej matke po ukončení štúdia na vysokej škole.

Je ťažké vyjadriť slovami to, čo sme dostali od svojich matiek ako deti. Keď vyrastieme a obzrieme sa späť, uvedomíme si, že im musíme poďakovať za to, čo pre nás urobili. Ich láska a starostlivosť boli na nezaplatenie. Niekedy boli na nás prísne, pretože nás jednoducho nemohli nechať urobiť nejakú hlúposť…

„Bola to tá najprísnejšia matka na svete! Kým ostatné deti jedli na raňajky sladkosti, my sme museli jesť kašu, vajíčka alebo toasty. Keď ostatné deti pili kolu, my sme mohli piť len vodu. Nikdy sme nesmeli večerať príliš neskoro, zatiaľ čo iné deti brávali rodičia do rýchleho občerstvenia, kde sa mohli do sýtosti najesť. Ako dieťa som sa vždy utešovala, že nie som sama, že moja sestra a dvaja bratia majú rovnako prísnu matku ako ja.

Keď sme sa išli hrať, presne nám povedala, kedy sa máme vrátiť a vždy dodržala, čo povedala. Nikdy sme nemali ani minútu meškania! Každý deň nás nútila nosiť čisté oblečenie a kúpať sa, zatiaľ čo iné deti celé dni behali po uliciach v tom istom oblečení. Ostatné deti sa nám smiali, pretože oblečenie, ktoré sme nosili, nám ušila mama, aby ušetrila peniaze.

Ale to nie je všetko! V našom dome sme mali prísnu disciplínu. Aj keď sme išli spať neskoro, museli sme byť ráno o ôsmej hore. Nikdy sme nemohli spať doobeda ako ostatné deti. Pred spaním sme museli umyť riad alebo sme dostali nejaké úlohy, alebo sme sa naučili variť. Niekedy, keď som sa v noci zobudila, pomyslela som si, že sme mali najhoršie detstvo. Naša mama nás vždy žiadala, aby sme hovorili pravdu, celú pravdu a nič okrem pravdy, aj keď sme priliali olej do ohňa.

Roky plynuli, ale nič sa nezmenilo. Ráno sme nemohli zostať v posteli ako iné deti, ktoré klamali rodičom, že sú choré. Každé ráno sme chodili do školy! Ostatné deti často vynechávali školu, ale my sme tam museli nielen chodiť, ale aj nosiť domov dobré známky. Naša mama od nás vyžadovala, aby sme sa o to snažili.

Roky plynuli a takto to pokračovalo. Ostatné deti sa nám často posmievali a my sme si mysleli, že máme tú najhoršiu mamu na svete. Ale potom, čo sme skončili vysokú školu a stali sa úspešnými dospelými, mám pocit, že musíme ďakovať „bezcitným“ matkám, ktoré nás zodpovedne vychovali! Mnohí z mojich spolužiakov si nenašli svoje miesto vo svete, z niektorých sa stali zločinci, ale všetci môžeme mať úspešný život.

Je pravda, že mnohé veci, ktoré sa nám zdali zábavné a ktoré naši priatelia mohli robiť, boli pre nás zakázané. Bolo ťažké byť vždy čestný a spravodlivý. Keď sa nad tým teraz po rokoch zamýšľam, som rada a hrdá, že sme mali tú najprísnejšiu matku na svete! Niekedy trvá mnoho rokov, kým pochopíme, čo znamená byť skutočným otcom a matkou. A potom sa naučíme vážiť si všetko, čo pre nás urobili!“

Myslíte si, že toto posolstvo je veľmi dôležité? Potom sa oň nezabudnite podeliť!