Sú šťastne manželia už 8 rokov, no nedokážu vedľa seba spávať – ​​Prekvapivé vysvetlenie…

Sú šťastne manželia už 8 rokov, no nedokážu vedľa seba spávať – ​​Prekvapivé vysvetlenie…

28 decembra, 2021 0 Od Redakcia

Väčšina párov od samého začiatku chce mať možnosť spolu spať a zobudiť sa ďalší deň. No môže to fungovať bez problémov, kým si partie naraz neľahnú a zároveň sa nezobudia. Môže byť veľmi, veľmi mätúce, keď ukladajú hlavy spať v rôznych časoch, pretože je ľahké sa zobudiť z pohybu a balenia. Dnes je čoraz viac párov, ktoré uprednostňujú hlasovanie vedľa samostatnej spálne, pretože spánok je oveľa pokojnejší a príjemnejší.

Samozrejme, nerobia to len civilisti, ale aj hviezdy. Napríklad George Clooney a jeho manželka už veľmi dlho spia v oddelených posteliach a to je pre nich ideálne. Povedzme, že veľa ľudí hovorí, že tajomstvom dlhého manželstva je oddelená spálňa, no priznajme si, že nie každý si môže dovoliť tento luxus. V každom prípade sa spoločné spanie vyvinulo tak, že ľudia nemali veľký byt a boli nútení spať vedľa seba, aby ušetrili miesto.

Niekedy sú takí, ktorí nemôžu pokojne spávať iným spôsobom, pokiaľ nemajú vedľa seba lásku svojho života. To však nie je prípad protagonistov nášho článku. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa milujú, nedokážu vedľa seba spať, pretože muž má rušivé návyky.
„Jedného rána som sa zobudil sám v našej sieti. Bol som si úplne istý, že môžeme spolu spať, no ukázalo sa, že som sa mýlil. Vstal som a pozrel sa do druhej miestnosti, kde som videl moju priateľku, ako pokojne drieme. Myslel som si, že dobre, a keď sa zobudí, porozprávame sa o tom, prečo sa vyšmykol uprostred noci.
Keď som raňajkoval, spýtal som sa ho, prečo odišiel z izby, a on odpovedal, že nemôže zaspať, lebo sa neustále krútim a chrápem. S každým otočením sa budil, a tak sa rozhodol presťahovať do druhej miestnosti. Ani som nevedel, že chrápem, ale dobre.
Nebol som nadšený, že spím oddelene, ale tento stav bol neudržateľný. Po pár dňoch sme si všimli, že sme obaja oveľa uvoľnenejší a uvoľnenejší. Zaspali sme oveľa skôr a ráno sa nám ľahšie vstávalo. Je to už viac ako 8 rokov, čo sme spali oddelene a môžem povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie nášho života.
Samozrejme, naši priatelia tomu nerozumejú, pretože je pre nich normálne a normálne spať s partnerom, ale sú radi, že sme takto šťastní. Dokonca aj na dovolenke spíme hlavy v samostatnej miestnosti a myslím si, že je to v poriadku.

Obaja členovia páru veria, že tajomstvo šťastia a dlhého vzťahu je samostatná sieť. Každého povzbudí, ak sa necíti dobre, ak je ospalý alebo ak je na druhý deň nervózny, porozprávajte sa s partnerom o oddelenom spaní. Nemusíte znášať únavu a rozruch každý deň, ale komunikácia je dôležitá, aby to prestalo.

Stojí za to sa uistiť, že váš partner chápe, prečo robíte rozhodnutia, a nepovažuje ich za osobný útok. Prijímate to, čo je pre vás dôležité a dobré, bez toho, aby ste to spochybňovali.

Spíte spolu alebo oddelene s partnerom?