Sú veci, ktoré často považujeme za samozrejmosť. Tento chlapček musel o to bojovať…

Sú veci, ktoré často považujeme za samozrejmosť. Tento chlapček musel o to bojovať…

13 novembra, 2022 0 Od Redakcia

1,5-ročnému Jasonovi z mesta Evosmos v Solúne sa v pravom oku vytvorila cysta, ktorá sa každým dňom zväčšovala. Cysta v mieste, kde vznikla, vyvíjala veľký tlak na oko dieťaťa, čo malo za následok mimoriadne zhoršené videnie. Pokiaľ oko dieťaťa v takomto kritickom veku pre jeho vývoj nemohlo prijímať vhodné podnety, hrozilo, že sa jeho zrakový stav stane nezvratným.

Vďaka včasnej mobilizácii nás všetkých bol chlapček okamžite prijatý na súkromnú kliniku v Solúne, kde sa špecializovanému detskému očnému chirurgovi v kombinácii s plastickým chirurgom podarilo úspešne odstrániť dermolipóm a úplne obnoviť pravé oko.

Operácia mala vynikajúci výsledok a oko dieťaťa reaguje veľmi pozitívne na podnety, ktoré dostáva počas 3-mesačného pooperačného obdobia.Náš malý Jason bude naďalej pod prísnym dohľadom príslušného zdravotníckeho personálu a my budeme stáť pri ňom tak dlho, ako nás bude potrebovať. O niečo, čo často považujeme za samozrejmosť, niektorí ľudia tvrdo bojujú, aby to získali.

A náš malý Jason to zvládol!

V mene jeho rodiny by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí prispeli k tomuto úsiliu! Je pre nás veľkou radosťou, že malé dieťa dostalo túto príležitosť vidieť život oboma očami!“