„Svoje dieťa by som za nič na svete nevymenila, ale kvôli nemu by som zmenila svet.”

„Svoje dieťa by som za nič na svete nevymenila, ale kvôli nemu by som zmenila svet.”

10 novembra, 2022 0 Od Redakcia

„Svoje dieťa by som za nič na svete nevymenila, ale kvôli nemu by som zmenila svet.”

Matka z Illinois sa stala virálnou na platformách Instagram a Tik Tok, keď sa so svojimi sledovateľmi podelila o príbeh svojho syna, ktorý má Downov syndróm.

Kati Martinezová krátko po pôrode zistila, že jej novorodený chlapček má Downov syndróm. Všimla si črty svojho dieťaťa a prišla na to skôr, ako mu bola oficiálne stanovená diagnóza. Napriek prvotnému šoku nebola vôbec rozrušená. Vedela, že jej dieťa bude v budúcnosti čeliť mnohým výzvam, ale bola presvedčená, že to zvládne.

Dnes má malý Micah 2 roky a je veľmi aktívny. Rád tancuje, spieva a číta si knihy. Podľa jeho rodičov je veľmi spoločenský, pretože každého pozdraví.

„Jeho vyhliadky vyzerajú výborne. Očakávame od neho, že urobí to, čo by urobila naša dcéra. Nebudeme s ním zaobchádzať inak. Bude chodiť do školy, bude sa učiť, bude sa snažiť. Stále veríme, že môže ísť na vysokú školu a získať dobrú prácu.“

Hoci zdieľanie príbehu Micaha a ich rodiny bolo pre ňu obohacujúce a pozitívne, Martinezová povedala, že je potrebné zvýšiť povedomie o Downovom syndróme. „Toto dieťa je pre nás obrovským požehnaním. Má len jeden chromozóm navyše. Stále je to nádherné malé stvorenie. Zbožňujeme ho!

Donedávna nemali ľudia s Downovým syndrómom rovnaké možnosti ako ostatní. Teraz však majú viac práv a verím, že sa všetko zmení k lepšiemu. Nemali by sme ich podceňovať a myslieť si, že nič nedokážu.

Svoje dieťa by som za nič na svete nevymenila. Ale kvôli nemu by som zmenila svet.“