Svoje dieťa dala na adopciu v jeho najlepšom záujme. Teraz čelí kritike ľudí, ktorí pri nej nestáli…

Svoje dieťa dala na adopciu v jeho najlepšom záujme. Teraz čelí kritike ľudí, ktorí pri nej nestáli…

18 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Je fakt, že materstvo je spojené s množstvom povinností, ktoré niekedy môže mať mama pocit, že ich váhu nedokáže uniesť na svojich pleciach. V najlepšom záujme dieťaťa, sa niektoré matky dokonca rozhodnú pristúpiť k tomu, že sa s dieťaťom navždy rozlúčia.

Rozhodla sa tak aj  21-ročná matka, ktorá sa ocitla pri výchove svojho dieťaťa sama, pretože otec sa rozhodol, že pri nich nezostane.

Zničená týmto faktom sa o svoj príbeh podelila na sociálnych sieťach a dodala, že nestačí, že sa trápi. O nejaké riešenie ju žiadali aj rodičia zo strany otca dieťaťa.

„Pred ôsmimi mesiacmi som porodila svojho syna, ale po šiestich mesiacoch som si uvedomila, že sa o neho nedokážem postarať tak, ako by si zaslúžil – nemala som na to schopnosti ani pomoc odnikiaľ, keďže jeho otec s nami nechcel mať nič spoločné,“ povedala mama, „Samozrejme som ho požiadala o súhlas a keď súhlasil, hľadala som pre svoje dieťa rodinu, kde by našlo to, čo som mu nemohla dať ja.

Našťastie sa táto rodina našla a chlapec je momentálne s dvoma ľuďmi, ktorí ho majú nadmieru radi.“

„Pred niekoľkými dňami mi však zavolali rodičia otca môjho dieťaťa a povedali mi, že som ich vnúča vyhodila ako odpad. Pripomínam, že dieťa nikdy nevideli ani oň nezaujímali.“

Ďalej priznala, že aj mnohí členovia jej vlastnej rodiny, ktorí podporovali jej rozhodnutie, to neskôr úplne otočili a povedali jej, že možno bola chyba dať dieťa niekomu, kto s ním ani nie je príbuzný.

Matkino trápenie zdieľala väčšina používateľov, ktorí si prečítali jej príbeh a podporili ju za jej odvážne rozhodnutie, keďže si bola istá, že to nezvládne a jej cieľom bolo, aby jej dieťa malo lepší život.

Aký je Váš názor? Podeľte sa o to s nami.