Svojej 14-ročnej dcére klamala, že má rakovinu a cukrovku. To však nebolo všetko, takto sa to skončiť nemalo…

Svojej 14-ročnej dcére klamala, že má rakovinu a cukrovku. To však nebolo všetko, takto sa to skončiť nemalo…

12 marca, 2023 0 Od Redakcia

Klamala jej, že má rakovinu a cukrovku a zlepší sa len vtedy, ak prestane toľko jesť. Jej smrť bola spôsobená podvýživou. Oksana, matka Viktorie, si nie je istá, aký bol motív, ale svojej dcére klamala, že svoje choroby prekoná, len ak sa bude postiť. Podľa jej spolužiakov mala Viktoria dovolené jesť len dvakrát do týždňa a za posledné obdobie schudla toľko, že vážila sotva 30 kíl.

Učitelia sa snažili presvedčiť Viktóriinu matku, aby prestala svoju dcéru, ktorej hrozilo, že zomrie na vychudnutie, hladovať, ale ona trvala na tom, že jedlá dvakrát týždenne jej stačia. Niektorí tvrdia, že dievča prosilo susedov, aby ju nakŕmili, ale ľudia v oblasti niečo také popierajú. Vyšetrovanie sa bude zaoberať aj zodpovednosťou učiteľov.

Matka počas výsluchu povedala, že verí, že obvinenia voči nej sú falošné, pretože jej dcéra odmietla jesť dobrovoľne, pretože ju raz niekto nazval tučnou a ona si to vzala veľmi osobne. Oksana uviedla, že sa snažila dcéru presvedčiť, aby jedla, ale nepodarilo sa jej to. Odmietla ju zobrať k lekárovi, pretože sa bála, že ju dajú pod kuratelu.

Viktoria zomrela na podvýživu a vychudnutie a Oksana bola umiestnená do väzby, kde bola obvinená zo spôsobenia zranenia osobe neschopnej sa brániť a zo zabitia s osobitnou krutosťou.