Svokra tajne zmenila meno dieťaťa, kým sa matka zotavovala z cisárskeho rezu!

Svokra tajne zmenila meno dieťaťa, kým sa matka zotavovala z cisárskeho rezu!

5 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Problémové svokry, svokrovci, švagrovia a švagriné sa nevyskytujú len v hollywoodskych filmoch. Mnohí ľudia s nimi majú v tej či onej otázke problém. Našťastie, existuje veľa príkladov, ktoré svedčia o opaku, ale ak si zoberieme k srdcu, nemôžeme tvrdiť, že názory všetkých sú v úplnom súlade s názormi „adoptívnej“ rodiny.

V nasledujúcom príbehu máme matku, proti ktorej rozhodnutiu sa postavila svokra, ktorá neváhala vyvinúť úsilie, aby zmenila meno svojho nenarodeného dieťaťa podľa svojho vkusu, zatiaľ čo sa dotyčná matka zotavovala z cisárskeho rezu. Teraz úprimne…

Matka vyjadrila svoje pocity na internete a jej príspevok znel takto:

„Nášmu chlapčekovi sú dva mesiace a práve som zistila, že môj manžel píše v úradných dokumentoch jeho krstné meno Finlay namiesto Finley. Som pobúrená, pretože som povedala, že ho budeme písať „Finley“, s čím súhlasil ešte pred narodením.

Tá svokra dokonca napísala na vianočnú pohľadnicu meno dieťaťa „Finlay“. Potom som to okomentovala manželovi a on nemal toľko slušnosti, aby mi povedal, čo sa deje. Dva mesiace ma nechal žiť v ilúzii, že viem, ako sa naše dieťa naozaj volá, hoci oficiálne sa tak nevolalo!

Celú vec som zistila, keď som vybavovala preukaz sociálneho zabezpečenia a rodný list. No a práve tu sa všetko začína komplikovať. Ukázalo sa, že svokra ho prehovorila na zmenu mena, keď som spala po núdzovom cisárskom reze. Treba poznamenať, že manželova matka žije niekoľko štátov ďaleko, takže to všetko prebiehalo telefonicky.

Keďže sa to môjmu manželovi zdalo príliš drastické, zmenil v ňom len jedno písmeno, ako to žiadala svokra. Myslel si, že „Finlay“ je mužnejšie ako „Finley“. Manželova matka bola vždy manipulátorka a ja som mala pocit, že ma nikdy nemala rada. Teraz však jasne deklarovala svoju neúctu. Dokázala môjmu manželovi vysvetliť, že je v poriadku, keď mi klame o niečom veľmi vážnom, keďže ide o meno nášho dieťaťa.

Samozrejme, môj manžel bol na to potrebný, ale snažíme sa to prekonať. Myslím si však, že by som sa mala porozprávať aj so svojou svokrou. Mala by som sa iniciatívy ujať ja alebo by sa s ňou mal o tom porozprávať môj manžel? Mali by sme to urobiť spoločne? Čo je správne urobiť?“

Príspevok vyvolal záplavu nekonečných komentárov, z ktorých niektoré mamičku povzbudzovali, iné jej reakciu hodnotili ako prehnanú.

Čo si myslíte? Iste, je to len list, ale ako férové je niečo také urobiť vzhľadom na zámer, ktorý sa za listom skrýva?

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!