Táto žena dala výpoveď a svojim nadriadeným nechala „tvrdý“ odkaz! Každý, kto si list prečítal, neveril vlastným očiam…

Táto žena dala výpoveď a svojim nadriadeným nechala „tvrdý“ odkaz! Každý, kto si list prečítal, neveril vlastným očiam…

25 januára, 2023 0 Od Redakcia

Julie Cousinsová pracovala desaťročia ako upratovačka v banke v Anglicku. Práca sa jej však prestala páčiť a nepracovala dobre najmä kvôli zlým vzťahom medzi nadriadenými a ich „podriadenými“ v spoločnosti.

Nadriadení nešli ďaleko pre nadávky a urážky…

Julie bola rada, keď konečne prišiel čas odísť do dôchodku. Mala by pokoj od všetkých šéfov a mohla by si robiť, čo chce. Pred samotným odchodom sa však rozhodla napísať krátky list, ktorý adresovala vedeniu. Pripomínalo jej to ťažké časy, ktoré prežívala a chcela získať dobré rady od iných. List napokon zverejnil jej syn na svojom účte na Twitteri.

Každý, kto si list prečítal, neveril vlastným očiam. Začali si tento list medzi sebou vymieňať, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu ľudí a dúfajme, že aj k niektorým šéfom. Mali by si uvedomiť jednu vec – že sú to ľudia, rovnako ako kuchári, ku ktorým chodia na obed alebo upratovačky, ktoré sa starajú o čistotu ich kancelárií.

Julie bola ako upratovačka veľmi pracovitá a mala rada poriadok v práci…

Len vďaka nej mohla banka každé ráno otvoriť čistá a voňavá. Vedenie banky sa k nej však nesprávalo veľmi dobre a správalo sa k nej povýšenecky. Samozrejme, že sa jej to nepáčilo a rozhodla sa to vo svojom liste uviesť na pravú mieru. Žena ľutuje len to, že jej trvalo 35 rokov, kým svoje myšlienky preniesla na papier a ukázala svetu, akí zlí dokážu byť šéfovia.

V liste uviedla, že ich správanie nebolo ani priemerné a ich agresivita hovorila najmä o nich, nie o nej. Sami nie sú o nič lepší ako upratovačka. Keď sa list dostal na internet, stal sa hitom. Tá žena urobila dobrú vec, keď napísala list. Sama bola vychovaná tak, aby sa v práci ku každému správala rovnako. Nezáleží na tom, či ide o generálneho riaditeľa, upratovačku alebo kuchárku. Možno tento list prinúti aspoň jedného nadriadeného zmeniť svoje správanie voči ostatným zamestnancom.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.