Tehotná mamička vynechala kostol, aby naučila svoje deti plávať. Vtedy ešte netušila, že bude niekomu zachraňovať život…

Tehotná mamička vynechala kostol, aby naučila svoje deti plávať. Vtedy ešte netušila, že bude niekomu zachraňovať život…

18 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Ako rodičia sa vždy snažíme urobiť maximum, čo sa týka prípravy našich detí na svet a jeho rôzne nebezpečenstvá. Samozrejme, nikdy ich nedokážeme skutočne ochrániť pred všetkým, čo je vonku, ale ako matke alebo otcovi nám prináleží dať im potrebné zručnosti, aby sme čo najviac obmedzili riziká.

Zvyčajne to zahŕňa také veci, ako je naučiť ich nerozprávať sa s cudzími ľuďmi, naučiť ich neliezť príliš vysoko na stromy alebo neprechádzať cez cestu bez toho, aby poriadne neskontrolovali či nejde nejaké auto. Pre mamu Stephanie Swedbergovú bolo dôležité, aby sa jej deti naučili plávať už v ranom veku.

Zvyčajne chodí do kostola každú nedeľu, ale počas jedného konkrétneho víkendu sa rozhodla sledovať bohoslužbu online, aby mala čas trénovať svoje trojročné dvojčatá v základoch plávania. Ako to už osud chcel, Stephaniino rozhodnutie skutočne zachránilo život. Len vôbec nie takým spôsobom, ako očakávala.

Dá sa povedať, že Stephanie Swedbergová vie o bezpečnosti vo vode svoje. Mama strávila päť letných mesiacov prácou plavčíčky a tak bolo pre ňu prirodzené, že chcela svoje vedomosti náležite odovzdať svojim dvojičkám. Nikdy však nemohla predpokladať, čo sa bude odohrávať v jednu nedeľu, keď vynechala svoju obvyklú bohoslužbu v kostole, aby vzala svoje trojročné deti do Crystal Beach Parku v Burnsville v štáte Minnesota.

Stephanie bola zaneprázdnená učením svojich detí, ako plávať na vodnej hladine, keď si všimla ďalšiu skupinu chlapcov, ktorí sa neďaleko špliechali v hlbšej časti jazera.

To samo o sebe nemusel byť problém, ale keď k okraju vody pribehla s krikom ďalšia mama, Stephanie vedela, že sa niečo deje. Ukázalo sa, že syn tejto ženy sa topí a bojuje o život. Stephanie bez toho, aby strácala čas, podala dvojčatá sestre a so všetkou vervou vplávala do hlbšej vody.

A už sme spomenuli, že mamička bola v tom čase v 33. týždni tehotenstva? … „Skutočne som si neuvedomila, že niečo nie je v poriadku, až keď som videla jednu z mamičiek, ako úplne oblečená šprintuje do vody a kričí, aby niekto pomohol jej synovi,“ povedala Stephanie podľa Fox9.

„Potom som sa obzrela a videla som, že jeden z chlapcov nedokáže udržať hlavu nad vodou.“ Dodala: „Nekričal… len sa mrvil, trochu sa pohupoval.“ Stephanie sa našťastie dokázala k chlapcovi dostať včas a vykonať záchrannú akciu, na ktorú ju pripravili jej plavčícke dni.

Podľa slov samotnej mamičky to bolo prvýkrát, čo bola vyzvaná, aby zachránila niekoho v ťažkostiach. „Povzbudila som ho, aby naďalej chodil na hodiny plávania a možno sa stal plavčíkom,“ povedala. Naozaj, naučiť svoje deti plávať, znamená dať im neoceniteľnú zručnosť, najmä ak viete, že v dospelosti budú vo vode a okolo nej.

Vďaka Bohu, že Stephanie sa v ten deň rozhodla ísť k jazeru namiesto do kostola. Kto vie, čo by sa inak mohlo stať.

Stephanie, myslíme si, že si skutočná hrdinka a určite pozitívny vzor pre svoje deti.

Ak s nami súhlasíte, zdieľajte tento článok na Facebooku!