Tento muž z Ohia dokázal postaviť gigantické iglu s viacerými miestnosťami, ktoré si môže užívať jeho rodina…

Tento muž z Ohia dokázal postaviť gigantické iglu s viacerými miestnosťami, ktoré si môže užívať jeho rodina…

19 januára, 2023 0 Od Redakcia

Ak žijeme v oblasti, kde sa vyskytujú snehové zrážky, pravdepodobne sme sa všetci niekedy v živote pokúšali niečo z tohto snehu postaviť. Alebo u väčšiny z nás to bolo v detstve. Tento muž z Ohia však posunul stavanie zo snehu pre svoju rodinu na úplne novú úroveň. Blake Dixon bol vždy vášnivým fanúšikom snehových dní a zasneženého počasia. Na strednej škole sníval o tom, že si zo snehu postaví hrad alebo iné veľké stavby.

Rodákovi z Ohia sa tento sen nedávno konečne splnil. Blake roky premýšľal o fyzických aspektoch takéhoto projektu a pred niekoľkými týždňami konečne mohol začať plánovať konkrétnejší spôsob. Samozrejme, nešiel na to sám, cestou dostal pomoc od priateľov. Začiatok projektu nebol dokonalý. „Keď sme na tom začali pracovať, mali sme len hromadu snehu a potom sme pracovali na tom, aby sme to všetko zvnútra vytiahli,“ vysvetlil Blakeov priateľ pre Fox 8 News v Clevelande.

„Vrchná časť sa zrútila a vďaka Blakeovej vynaliezavosti, ako aj troche vytrvalosti sa nám podarilo kupolu zrekonštruovať.“ Nakoniec skupina napriek počiatočným problémom vytvorila pôsobivé iglu. Iglú zatiaľ obsahuje plnohodnotný priestor na sedenie, chodbu a druhú miestnosť. V súčasnej podobe sa doň zmestí najmenej sedem dospelých a dve deti.

V rozhovore pre Fox 8 Blake vysvetlil, že napriek svojej veľkosti a priestrannosti projekt stále nie je dokončený. Mal plány na komín a krb, na ktorých už tím pracoval. Len pred niekoľkými dňami však Dixon zverejnil finálnu stavbu na svojom osobnom účte na Instagrame, čím na tejto platforme získal stovky lajkov.

Video, ktoré zverejnil na svojej sociálnej sieti, ukazuje hotový krb a pridaný televízor k jeho útulnej stavbe. Ideálne miesto pre jeho rodinu, kde sa môže pohodlne usadiť a tráviť spoločné chvíle, v druhej miestnosti dokonca čakajú prikrývky na zahriatie všetkých ospalých návštevníkov. Vo svojich príspevkoch o iglu na sociálnych sieťach Blake poďakoval všetkým, ktorí mu s projektom pomohli, a vyjadril vďaku svojim priateľom a rodine.

„Vymyslite nápad a zrealizujte ho,“ napísal. „Je požehnaním vidieť, ako sa nápad stáva skutočnosťou, vidieť úsmev na tvárach ľudí a inšpirovať mladú komunitu!“ Obyvateľ Ohia nedávno ukončil magisterské štúdium v odbore klimatické zmeny a globálna udržateľnosť. Tvrdil, že teraz je „pripravený zachrániť svet“.

Držíme mu palce 🙂