Tento neoceniteľný čin učiteľky zachránil život dieťaťa…

Tento neoceniteľný čin učiteľky zachránil život dieťaťa…

19 marca, 2023 0 Od Redakcia

Život malého Gavina Sextona sa začal nespravodlivo, keď mu vo veku 3 rokov diagnostikovali vážnu formu rakoviny obličiek. Odvtedy bol v nemocniciach a podstúpil mnoho liečebných procedúr, ktoré boli pre jeho telo náročné. Vo veku 8 rokov mu zlyhali obličky a potreboval novú obličku. Našťastie pre neho bol jeho záchrankyňou a kompatibilnou darkyňou jeho učiteľka.

Dieťa podstúpilo ožarovanie a chemoterapiu, ako aj veľmi vážnu operáciu. Hoci sa zdalo, že všetko ide dobre, rakovina sa po roku vrátila. „Znovu ju objavili v blízkosti obličiek. Lekári nám povedali, že bude musieť podstúpiť tvrdú rádioterapiu, ktorá by mu zničila zvyšok obličky.“ Jeho matka povedala.

Nasledovalo niekoľko ďalších mesiacov vyčerpávajúcej liečby, kým Gavin rakovinu porazil. O tri mesiace neskôr však utrpel zlyhanie obličiek, keď mu prestali fungovať. Vo veku 8,5 roka začal užívať lieky na riedenie krvi!

Jeho rodičia vedeli, že tento život nemôže pokračovať – potreboval transplantáciu. Gavin však musel byť dva roky „bez rakoviny“, kým sa našiel darca.

Nasledujúcich niekoľko rokov bola jeho rutina brutálna. Každý večer pred spaním bol malý Gavin napojený na dialyzačný prístroj, ktorý mu 10 hodín čistil krv. Keď uplynuli dva roky, začali hľadať kompatibilného darcu. Nemohli ho nájsť, kým sa nestalo niečo neuveriteľné. Učiteľka z jeho školy bola zhoda!

„Stretla som sa s Ann a povedala, že ju náš príbeh dojal. Povedala mi, že chce pomôcť môjmu synovi,“ povedala dojatá matka. Ann vysvetlila, že svoje plány prediskutovala s manželom a dvoma dcérami a všetci s jej rozhodnutím súhlasili. Vo februári 2021 napokon prišiel deň transplantácie.

Operácia bola našťastie úspešná a o tri roky neskôr mal Gavin, ktorý má teraz 11 rokov, novú obličku a nový život.

Výborne, že táto žena dala tomuto chlapčekovi túto šancu. Zdieľajte tento úžasný čin aj so svojimi priateľmi.