Tento rok sú moje financie v neporiadku. Bojím sa, že moje deti budú žiarliť na darčeky svojich bratrancov a sesterníc

Tento rok sú moje financie v neporiadku. Bojím sa, že moje deti budú žiarliť na darčeky svojich bratrancov a sesterníc

29 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Som vydatá už mnoho rokov, mám tri deti a bohužiaľ, v posledných rokoch sa naše financie z rôznych dôvodov zhoršili. Tento rok sme na tom horšie ako inokedy. Musela som svojim deťom povedať, aby na tieto Vianoce veľa neočakávali. Nezostáva nám ani na základné veci, nieto ešte na darčeky.

Väčší stres mám zo Silvestra, keď ideme, ako každý rok, k mojim rodičom. Moji rodičia majú zlozvyk kupovať veľa drahých darčekov pre svoje vnúčatá a to ako pre moje vlastné deti, tak aj pre deti môjho brata. Nie že by to tí druhí nejako zvlášť potrebovali.

Môj brat a jeho manželka nepochybne obdarili obe svoje deti najnovšími technológiami: najnovšou generáciou iPhonov, PlayStation, tabletmi a najlepšími mobilnými telefónmi na trhu.

Každý rok sa cítim trápne kvôli našej zlej finančnej situácii a obávam sa, že tento rok sa budem cítiť ešte horšie a rovnako aj môj manžel. Je veľmi hrdý a nechce v očiach ostatných vyzerať chudobne.

Na druhej strane môj brat trávi hodiny a hodiny nakupovaním, akoby to robil naschvál. Pri každej príležitosti sa chváli novým autom, ktoré dostal, zvýšením platu v práci alebo rekonštrukciou domu na pláži.

Teraz vážne uvažujem o tom, že by som rodičov požiadala, aby sa tento rok pri dávaní darčekov trochu uskromnili. Nechcem, aby moje deti videli, ako ich bratranci a sesternice dostávajú od rodičov také drahé darčeky, keď im sotva môžeme kúpiť bábiku alebo niečo podobné.

Toto je prvýkrát, čo sa na Vianoce vôbec neteším. Chudoba nám ničí celé čaro sviatkov.