Tesne pred 45. rokom môjho života sa stalo niečo, čo ma zmenilo a ja som začala skutočne žiť!

Tesne pred 45. rokom môjho života sa stalo niečo, čo ma zmenilo a ja som začala skutočne žiť!

6 februára, 2023 0 Od Redakcia

Niekedy sa nám stanú veci, ktoré sme si nikdy nepredstavovali, že sa nám stanú. A práve vtedy, keď si myslíme, že máme celý život v poriadku, si uvedomíme, že všetko je v úplnom chaose a presne v tej chvíli sa v nás prepne spínač a všetko sa začne odznova.

Možno som vás zmiatla, ale nie je zmätený aj samotný život? Dovoľte mi však, aby som si urobila poriadok v myšlienkach… aspoň sa o to pokúsim!

Tesne pred 45. rokom sa stalo niečo, čo zmenilo nielen môj život, ale aj celý môj pohľad na svet. Vtedy som pochopila, že život, ktorý žijem, nie je niečo statické, nie je to hudobná skrinka, ktorú ktokoľvek chce otvorí a hrá naprogramovaný rytmus, je to naša voľba, je to to, čo chceme, nie to, čo nám je vnucované!

Ako dcéra, manželka, matka som vždy bola hlasom rozumu a každý odo mňa niečo očakával, ale kto tu bol pre mňa?

Nečakajte, že budete počuť niečo šialené, čo ma prinútilo zmeniť „názor“. Na moje 45. narodeniny si na mňa nikto nespomenul…môže sa to zdať detinské, ale veľmi ma to bolelo! Pravdepodobne to bola kvapka, ktorá aj mňa prinútila pozerať sa na všetko inak! Uvedomila som si, že ak sa nepostavíte na prvé miesto, nikto to neurobí za vás!!!

NIKTO!

Rozhodla som sa, že vám nebudem rozprávať o svojom živote do 45 rokov, pretože úprimne povedané, nebudem objektívna. Rozhodla som sa, že vám budem rozprávať o okamihu, keď som skutočne začala žiť!

Začala som robiť veci pre seba, nepredstavujte si niečo bláznivé. Výlet, o ktorom som vždy snívala, že pôjdem do Paríža a nikdy som si nenašla čas (asi z pocitu viny a výčitiek svedomia). Začala som cvičiť, čo som si vždy myslela, že je vtip na môj vek, a predsa som si uvedomila, že telo má vek, ktorý si vyberáme. Začala som viac chodiť von s priateľkami, vlastne som začala mať priateľky… Starala som sa o seba a v zrkadle som videla žiaducu ženu, príťažlivú a krásnu!

Robila som jednoduché veci, ktoré možno tí, čo čítajú môj text, robia každý deň, ale pre mňa to bola nová realita. Poviem vám ešte niečo, ľudia si viac vážia čas, ktorý im venujete. Keď im ho dávate len tak, berú to ako samozrejmosť…

Nechcem hovoriť viac, chcem skončiť s priateľskou radou pre všetky ženy na vašej stránke..váš vek je len číslo. Uistite sa, že bez ohľadu na to, koľko rokov prejde, budete mať úsmev na tvári keď sa otočíte späť a uvidíte svoj život.

Zdieľajte tento článok na Facebooku.