To, čo robia títo policajti pre svojich obyvateľov je skutočne prekvapujúce!

To, čo robia títo policajti pre svojich obyvateľov je skutočne prekvapujúce!

23 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Polícia v kalifornskom meste Oceanside prekvapuje obyvateľov svojej komunity po celý rok náhodnými skutkami láskavosti vďaka štedrému daru na konci roka 2021. Tento mesiac policajti obdarujú nič netušiacich zákazníkov hotovosťou 100 dolárov, ktorú môžu použiť v obchode s potravinami.

Iniciatíva sa začala v decembri 2021 ako súčasť akcie Tajný Santa a po získaní daru vo výške 20 000 dolárov sa podľa policajného oddelenia v Oceanside rýchlo rozrástla na celoročný projekt.

„Moja rodina a ja nadšene podporujeme projekt policajného oddelenia Oceanside Acts of Kindness. Nevieme si predstaviť lepší spôsob, ako poskytnúť obyvateľom Oceanside skutky láskavosti, ako prostredníctvom spolupráce s policajtmi z Oceanside, ktorí sú v prvej línii a pravidelne sa stretávajú s tými, ktorí potrebujú láskavosť a pomocnú ruku,“ povedal Wayne Fortin, zakladateľ spoločnosti Trauma Intervention Programs Inc. a ktorého rodina darovala policajnému oddeleniu 20 000 USD.

Minulý mesiac policajti prekvapili obyvateľov Oceanside na pumpe obálkami naplnenými hotovosťou, aby mohli zaplatiť za benzín.

Tento mesiac vyrazili do obchodu s potravinami, ďalšej oblasti, kde mnohí pociťujú šok z cien. „To myslíte vážne?“ povedala jedna žena, keď k nej v Stater Bros Market pristúpil policajt. „Nikdy som si nemyslela, že sa niečo také stane, je to pozoruhodné, vyráža to dych.“

Dôstojníčka Jelena Sosaová, rodáčka z Oceanside a policajtka, ktorá rozdávala obálky s peniazmi, povedala, že po tom, ako dala jednej matke peniaze, jej to pripomenulo, prečo je policajtkou. „Tak trochu ma to vrátilo k tomu, prečo som sa prvýkrát rozhodla pre túto kariéru a to pomáhať tým, ktorí si sami pomôcť nemôžu, chrániť tých, ktorí sa sami chrániť nemôžu,“ povedala.

Pre policajtov je to nielen príležitosť prekvapiť obyvateľov, ale vraj im to dáva príležitosť komunikovať s členmi komunity v prostredí bez stresu.

„Väčšinou, keď ľudia volajú políciu, nie je to za tých najlepších okolností,“ povedala Jennifer Atenza, pracovníčka oddelenia pre informovanie verejnosti. „Je to vtedy, keď sa stalo niečo zlé, je to núdzová situácia, je v tom trauma. Takže toto nám poskytuje príležitosť nadviazať spojenie za pozitívnych okolností.“

Iniciatíva policajného oddelenia Oceanside zameraná na náhodné činy láskavosti bude pokračovať do konca roka 2022.

Kde sa policajti objavia najbližšie?

Aké inšpiratívne! Myslíme si, že je to skvelý spôsob, ako môžu policajti komunikovať so svojou komunitou. Nebolo by skvelé, keby to robilo viac policajných oddelení aj v iných krajinách?