To, čo sa stalo v deň jej svadby, nikto nečakal!

To, čo sa stalo v deň jej svadby, nikto nečakal!

23 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Tragická bola smrť nevesty počas svadobnej hostiny. Stalo sa to po tom, čo utrpela anafylaktický šok. Odtiaľ sa predpokladá, že ju spôsobila alergia na orechy. Hostia na recepcii sa snažili pomôcť Alexandre Erochovej. Ale 25-ročná žena sa začala dusiť.

Tento konkrétny incident sa odohral na svadobnej hostine, ktorá sa konala v Carycinskom paláci v Moskve. Okamžite bola privolaná sanitka. Záchranárom sa však „nepodarilo nevestu oživiť“, uvádza sa v správe.

Lekári uviedli, že utrpela anafylaktický šok, ktorý zvyčajne spôsobuje alergia na orechy. Mladé dievča bolo od detstva alergické a podľa jej rodiny bol dodávateľ stravy o jej stave informovaný. Polícia stále vyšetruje podrobnosti jej smrti.

Čo je anafylaktický šok

Anafylaktický šok je závažná a potenciálne smrteľná reakcia organizmu. Zvyčajne sa objaví náhle a veľmi rýchlo sa zhorší. Medzi príznaky patria závraty alebo mdloby, zrýchlené dýchanie, búšenie srdca, kŕče, vracanie a hnačka. U pacienta sa môžu objaviť aj príznaky alergie, ako je svrbivá vyrážka (žihľavka), opuch alebo bolesť žalúdka.

Anafylaxia vzniká vtedy, keď sa v imunitnom systéme vytvorí špecifická protilátka, ktorá bojuje proti alergénom, nazývaná imunoglobulín, a spôsobí prehnanú reakciu na látku, ktorá je za normálnych okolností pre telo neškodná, napríklad na jedlo.