Učiteľka chcela zabrániť žiakom v opisovaní: Jej riešenie je hitom!

Učiteľka chcela zabrániť žiakom v opisovaní: Jej riešenie je hitom!

2 marca, 2023 0 Od Redakcia

Profesorka na Filipínach prišla s geniálnym nápadom, ako podnietiť kreativitu svojich študentov a zároveň im zabrániť v opisovaní počas písomnej skúšky. Pohľad do učebne Vysokej školy inžinierskej v regióne Bicol možno pripomína skôr karneval ako prednášku, ale aj v tomto prípade účel svätí prostriedky.

V triedach, kde Joy Mandane-Ortizová vyučuje, sa zdá, že kopírovanie definitívne vymizlo. Profesorka sa s týmto neduhom vysporiadala veľmi originálnym spôsobom. Naučila svojich študentov, aby nosili alebo si vyrobili pokrývky hlavy, ktoré im zabránia v kopírovaní. Niektorí vsadili na jednoduchosť a pri jej tvorbe sa príliš nenamáhali, zatiaľ čo mnohí zapojili značnú dávku fantázie a kreativity. Výsledky ich práce sú veľmi pozoruhodné.

Učiteľka priznala, že sa inšpirovala nápadom z Thajska, ktorý koloval na internete v roku 2013, kde žiaci písali testy s chráničmi uší. Nápad trochu upravila a požiadala svojich študentov, aby vytvorili jednoduchý dizajn, ktorý by im bránil vo výhľade na testy spolužiakov.

Príspevky na sociálnych sieťach sa rýchlo rozšírili. Nápad si osvojili aj ďalšie školy a univerzity na Filipínach. Držať krok s podvodníkmi v triede môže byť náročná úloha, ale nápad Ortizovej je dôkazom, že učitelia sú kreatívni, vynaliezaví a nezaostávajú za svojimi študentmi.

Čo si o tomto nápade myslíte vy?