Ukrajinská mama v slzách, keď sa opäť stretáva so svojimi deťmi na hraniciach…

Ukrajinská mama v slzách, keď sa opäť stretáva so svojimi deťmi na hraniciach…

27 februára, 2022 0 Od Redakcia

Anna Semjuk (33) bola odlúčená od svojich detí a vracala sa na Ukrajinu, aby ich pozbierala a odviezla do bezpečia – ale ich otec ich sprevádzal na hranicu a nebolo mu dovolené odísť. Ukrajinská mamička bola dojatá k slzám, keď sa opäť stretla so svojimi deťmi vďaka láskavosti úplne cudzieho človeka.

Anna Semjuk (33) cestovala z Talianska k maďarským hraniciam, aby sa stretla s ich otcom, ktorý cestoval s ich deťmi, aby ich dostal z Ukrajiny. Ale keď sa dostal na hranicu, nemohol odísť kvôli mobilizačnému dekrétu, čo znamenalo, že muži v bojovom veku medzi 18 a 60 rokmi nemohli opustiť krajinu.

Obrátil sa na úplne neznámu Nataliju Ableyevovú a požiadal ju, aby mu pomohla – odvezie jeho deti cez hranicu k matke, ktorá čaká na druhej strane.

Anna Semyuk objíma svoje deti na hraniciach Beregsurany

Nataliya (58) povedala: „Pohraničníci ho nenechali prejsť. Ukrajina zakázala odchod všetkým ukrajinským mužom vo veku od 18 do 60 rokov, aby mohli bojovať za svoju krajinu.“ „Ich otec mi jednoducho odovzdal tie dve deti, dôveroval mi a dal mi ich pasy, aby som ich priviedla.“ Anna bola na ceste z Talianska, aby sa s nimi stretla a odviezla ich do bezpečia, povedal otec predtým, ako dal Natalii matkino mobilné číslo a rozlúčil sa so svojimi deťmi zabalenými proti chladu do hrubých bund a klobúkov.

Nataliya utešovala deti cudzinca, kým čakali na svoju matku

Nataliya nechala na Ukrajine svoje dve dospelé deti, pretože jedno bolo policajtom a druhé zdravotnou sestrou, takže ani jedno z nich nemohlo podľa mobilizačného dekrétu opustiť Ukrajinu. Vzala obe malé deti za ruku a spoločne prekročili hranicu. Na maďarskej strane v Beregsuranoch čakali na Annu, sediaca na lavičke pri stane, ktorý bol pripravený pre neustály prúd utečencov opúšťajúcich Ukrajinu.

Pevne veríme, že sa toto skončí a už žiadna rodina a dieťa v Ukrajine nebude žiť v strachu …