V 13 rokoch prišla o ruku pri útoku žraloka. Keď sa stala matkou, stala sa príkladom pre všetky ženy.

V 13 rokoch prišla o ruku pri útoku žraloka. Keď sa stala matkou, stala sa príkladom pre všetky ženy.

16 mája, 2022 0 Od Redakcia

Surferka Bethany Hamiltonová sa podelila o svoje „triky a prispôsobenia“ pri starostlivosti o svoje tri deti a prezradila, že na výmenu plienok používa nohy, ako sama hovorí, „niekedy je to ťažké“.

Surferka, ktorá prišla o ľavú ruku po útoku žraloka, keď mala len 13 rokov, povedala, že na dojčenie používa vankúše a na výmenu plienok pre svojho novorodeného syna používa nohy.

Bethany Hamiltonová sa po narodení najmladšieho syna Micaha priznala, že sa o svoje tri deti stará jednou rukou a na výmenu plienok dvojmesačného syna používa nohy. Manželia majú aj ďalších dvoch synov, päťročného Tobiasa a trojročného Wesleyho.

31-ročná surferka zverejnila v stredu na Instagrame video, v ktorom hovorí „pár vecí o tom, ako byť mamou s jednou rukou“. S manželom Adamom Dirksom vo februári privítali najmladšieho syna Micaha. „Vychovávam nášho tretieho syna, takže s každým ďalším dieťaťom sú triky a úpravy lepšie,“ vysvetlila.

„Keď sú také malé a majú nestabilnú hlavičku a potrebujú neustálu pozornosť, starostlivosť, výmenu plienok, veľa spánku a samozrejme úsmevy, bozky, je to náročné.“ Bethany ďalej podrobne opísala kreatívne spôsoby, akými sa stará o svoje novorodeniatko a priznala, že nie vždy je to jednoduché len s jednou rukou.

„Používam nohy na pomoc pri výmene plienok, veľa vankúšov na dojčenie, nosič na celý deň a zložité držiace formy na udržanie hlavy dieťaťa,“ napísala. „Niekedy som frustrovaná, ale musím pokračovať, robiť prestávky a myslieť pozitívne!“ dodala. „Navyše si pamätám, že som to už robila. A ako rodina to zvládame! “

Spolu s úprimným príspevkom zdieľala aj fotografiu, na ktorej jednou rukou drží usmievajúceho sa Micaha a láskyplne sa naňho pozerá.

„Milujeme nášho malého Micaha a tešíme sa na množstvo zážitkov, ktoré s ním zažijeme! Tlieskam všetkým mamám, ktoré sa snažia! ‚ Skončila svoje slová. Hrdá mamička zdieľala niekoľko fotografií svojho nového člena rodiny vrátane fotky, na ktorej ho drží na hrudi.

Vo svojom príspevku hovorila všeobecne o ťažkostiach materstva.

„Život mamy nie je vždy usmievavý. Sú to vzostupy a pády,“ napísala. „Najkrajší dar, ale tak neuveriteľne náročný… Nedostatok spánku, plačú, posúvajú nás psychicky a emocionálne. Potom sa ale usmievajú a sladko nás liečia,“ pokračovala. „Som vďačná za život a krásu materstva.

Som vďačná za svoju rodinu, priateľov, manžela a synov. Som vďačná Bohu za túto krásnu výzvu a radosť.“

„Vy všetky mamy a otcovia to zvládnete!!! Zostaňte pozitívne naladení.“

Bethany a Adam vo februári oznámili, že ich tretí syn sa narodil na Valentína. Manželia majú aj päťročného Tobiasa a trojročného Wesleyho. Bethany mala 13 rokov, keď ju v roku 2003 pri surfovaní na pobreží ostrova Kauai na Havaji napadol žralok. Prišla o ruku a 60 percent krvi v tele.

Nedovolila, aby táto nehoda ovplyvnila jej sny o surfovaní. Bethanin príbeh sa stal inšpiráciou pre mnohých ľudí po tom, ako o ňom napísala vo svojej knihe Soul Surfer: A True Story of Faith, Family and Fighting to Get Back on the Board (Surferka s dušou: Skutočný príbeh o viere, rodine a boji o návrat na palubu).

Zdieľajte jej príbeh aj s ostatnými na Facebooku.