V jednej škole má rakovinu 103 študentov! Ako je to možné?

V jednej škole má rakovinu 103 študentov! Ako je to možné?

18 novembra, 2022 0 Od Redakcia

V takomto prípade nemožno hovoriť o náhodách. V jednej škole bola rakovina diagnostikovaná 103 žiakom. Ukázalo sa, že problém nebol v škole, ale 20 kilometrov od nej… Všetko sa to začalo pred 22 rokmi diagnózou maturantky na strednej škole Colonia vo Woodbridge. V roku 2021 sa Al Lupiano dozvedel, že aj jeho manželka má vzácny nádor na mozgu.

Stále sa to považovalo za diabolskú náhodu. Keď si však jeho sestra vypočula rovnakú diagnózu, Al Lupiano vedel, že to nemôže byť náhoda. Rozhodol sa začať súkromné vyšetrovanie.

„Nebudem mať pokoj, kým nenájdem odpoveď…“ povedal Lupiano.

Čoskoro vyšlo najavo, že vo Woodbridge sa vyskytlo niekoľko ďalších prípadov. Väčšina z nich bola na strednej škole Colonia. Publicita na sociálnych sieťach viedla k prekvapivému zisteniu. Za tri týždne bolo zistených 103 potvrdených prípadov rakoviny. Väčšina z nich navštevovala vyššie uvedenú strednú školu v rokoch 1975 až 2000. Boli však aj absolventi, ktorí ukončili štúdium v roku 2014.

Riešenie záhady

Do vyšetrovania sa zapojili miestne médiá a úrady. Ukázalo sa, že 20 km od strednej školy sa nachádza továreň na urán. Zatvorený bol v roku 1967, kontaminovaná pôda bola odstránená… Čoskoro potom bola v tejto oblasti postavená škola.

„POTREBUJEME AKCIU! POTREBUJEME VYŠETROVANIE! POTREBUJEME ODPOVEĎ! PRED TROMI TÝŽDŇAMI SOM NA SMRTEĽNEJ POSTELI SĽÚBIL SVOJEJ MILOVANEJ SESTRE – ZISTÍM PRAVDU! NEBUDEM MAŤ POKOJ, KÝM NENÁJDEM ODPOVEĎ!“

Zdieľajte tento článok aj so vojimi priateľmi.